Bağlantıda kalın

Genel

31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı

31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı 17-25 Kasım tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi- Büyükçekmece’de düzenlenecek.

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile gerçekleştirilecek olan fuarın “Onur Yazarı” Gülten Dayıoğlu olarak belirlenmiş. Fuar boyunca yazarın eserleri ve yazın hayatı üzerine söyleşi, panel ve yaşantısından kesitlerin paylaşılacağı bir sergi düzenleniyor.

Bu sene “Çocukluğum Yurdumdur-Çocuk ve Gençlik Edebiyatı” olarak belirlenen tema çerçevesinde İstanbul Kitap Fuarı, yurt içi ve yurt dışından birçok yazar ve illüstratörü konuk edecek.

Fuarın onur konuğu ise Türkiye ve Hollanda ilişkilerinin 400. yılı olması nedeniyle Hollanda olarak belirlenmiş. 17 – 20 Kasım tarihleri arasında Uluslar arası Salon’da fuara katılacak Holanda’nın edebiyatı ve kültürüne dair söyleşi, panel, illüstrasyon atölye çalışmaları ve bir sergi düzenleniyor.

Hollanda fuar süresince Çocuk ve Gençlik edebiyatına odaklanacak. Bu kapsamda Hollanda’nın önemli illüstratörlerinden Marit Tornqvist dört gün süresince çocuklara yönelik olarak illüstrasyon atölyeleri düzenleyecek.

Tasarımı Philip Stroomberg tarafından yapılan Hollanda Edebiyat Fonu (Dutch Literature Foundation) tarafından hazırlanan ve dünyayı dolaşan sergi Türkiye’de ilk kez ziyaretçilerle buluşacak. 24 çocuk kitabı illüstratörünün çalışmalarından bir seçkinin yer aldığı sergide dünyaca tanınmış Dick Bruna, Kikker kitaplarıyla 30 ülkede yayınlanan Max Velthuijs gibi tanınmış yazarların işleri yer alıyor.

40 ülkeden yayıncıların katılacağı fuarın çocuk ve gençlik edebiyatı alanında konukları arasında Erika Bartos, çocukların sevdiği yazarlardan Korky Paul, gençlik ve gotik edebiyatın önemli ismi Jasper Kent, farklı kuşakların sevdiği kahraman Red Kit sergisinin küratörü Didier Pasomonik, Hollanda’lı yazar Joke Van Leewuen fuarın konukları arasında.

Çizgi roman araştırmacısı Didier Pasomonik’in küratörlüğünde hazırlanan “Red Kit İstanbul’da” sergisi 17- 25 Kasım 2012 tarihleri arasında yine Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Fuarın diğer konukları ise modern İspanyolca edebiyatın önemli isimlerinden Javier Sierra, Macaristan’ın önemli yazarlarından Tibor F. Toht fuarın yazar konuklarından. 31. Uluslar arası İstanbul Kitap Fuarı bu yıl Uluslararası PEN Başkanı John Ralston Saul ve Hapisteki yazarlar Komitesi Direktörü Sara Whyatt’ı “İfade Özgürlüğü” ile ilgili panele katılmak üzere konuk edecek.

Ziyaret Saatleri:

17 – 24 Kasım 2012 : 10.00 – 20.00
25 Kasım 2012 : 10.00 – 19.00

İmza Günleri: http://www.istanbulkitapfuari.com/index.php?main=imza

Servis Bilgileri: http://www.istanbulkitapfuari.com/index.php?main=servis

 

Yorumlar