Bağlantıda kalın

Genel

32. İstanbul Film Festivali

IKSV tarafindan duzenlenen ve sponsorlugunu Akbank’iın üstlendigi 32. İstanbul Film Festivali 30 Mart–14 Nisan 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Programındaki filmlerin niteliği ve ceşitliliğiyle öne çıkan 32. İstanbul Film Festivali, sinemaseverlere 20’nin üzerinde bölümde 200’ü aşkın filmin yani sıra usta sinemacıların katılacağı söyleşiler, atölye çalışmaları ve sinema dersleriyle dolu iki hafta sunuyor.

Festival bu yıl 2012 ve 2013’ün parlak filmlerinden unutulmaz sinema klasiklerine, usta yönetmenlerin başyapıtlarından Ocak ayında Sundanceve Şubat’ta Berlin Film Festivali’nde promiyeri yapilan filmlere, Altın Lale ve FACE yarışmalarından belgeseller ve çocuk filmlerine uzanan bir yelpazede izleyiciyle buluşacak.

Festival programinda “Kadın Hikayeleri” gibi yeni bir bölümün yanı sıra, uzun bir aranın ardından yeniden canlandırılan “Edebiyattan Beyazperdeye”, Eylül’de başlayacak 13. Istanbul Bienali isbirliğiyle hazırlanan “Ben-Kentli Vatandaş Değil miyim?” ve “Gerçek Mucizedir: Carlos Reygadas” gibi özel bölümler yer alıyor. Festival kapsamında sektörden her yıl daha çok ilgi toplayan Köprüde Buluşmalar’ın da sekizincisi düzenlenecek.

Festival programı: 32. İstanbul Film Festivali Programı | İKSV

Yorumlar