kemal-kilicdaroglu-adalet-mitingi
Güncel

Adalet Yürüyüşü’nün finali: Adalet Mitingi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Maltepe mitingiyle noktalayacağı ‘Adalet Yürüyüşü’ için miting alanında hazırlıklar tamamlandı. Alanın en hızlı ulaşılabilir noktalarında ambulanslar bekletiliyor. Ayrıca 3 ayrı noktada seyyar tuvaletler yer alıyor. Alanda 2 bebek bakım çadırı ve yaşlı ya da hastaların dinlenebilmesi için de çadırlar kuruldu. Su taşıyan soğuk hava depolu 10 tır alanın çevresinde hazır bulunuyor.

Miting için çeşitli şehirlerden ve İstanbul’un ilçelerinden Maltepe Etkinlik Alanı’na gelen vatandaşlar, iki ayrı güvenlik noktasından alana alınıyor. Vatandaşlar, giriş kapılarına yakın yerlerde kurulan stantlardan, üzerinde “adalet” yazısı bulunan tişört, bayrak, şapka ve Türk bayrağı alıyor.

Bu arada Dragos sahilde dün gece Kemal Kılıçdaroğlu ile geceleyen vatandaşlar da miting alanına geliyor. Meydanda vatandaşlar ellerinde Türk bayrağı, üzerinde “adalet” yazılı döviz ve bayraklar taşırken, “Hak, hukuk, adalet” şeklinde sloganlar atıyor. Sahneden müzik yayını da yapılıyor.

Bu arada, etkinlik alanındaki meydana 80 metre genişliğinde 20 metre derinliğinde, üzerinde 2 dev led ekran ile “adalet” yazılı bir sahne kuruldu. Sahnenin iki yanında Türk bayrağı ile Atatürk posteri bulunuyor. Meydanın muhtelif noktalarında 6 dev led ekran ile 6 ses sistemi yer alıyor.

Etkinlik alanının etrafında ise dev Türk bayrakları, Atatürk posterleri, üzerinde “adalet” yazılı dev posterler ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun posterleri asılırken, alanın içerisinde de üzerinde “adalet”, “hak, hukuk, adalet” yazılı ve Türk bayraklı uçan balonlar bulunuyor.

Alanın en hızlı ulaşılabilir noktalarında ambulanslar bekletiliyor. Ayrıca 3 ayrı noktada seyyar tuvaletler yer alıyor. Alanda 2 bebek bakım çadırı ve yaşlı ya da hastaların dinlenebilmesi için de çadırlar kuruldu. Su taşıyan soğuk hava depolu 10 tır alanın çevresinde hazır bulunuyor. Basın mensupları, mitingi sahnenin sağ tarafında kendileri için kurulan iki ayrı tribünden takip ediyor. Emniyet personelinin yanı sıra, görevli partililer de alanda güvenliğin sağlanmasına ve organizasyona destek veriyor.

Dragos’taki kamp alanında Kemal Kılıçdaroğlu’ndan başka kimse kalmadı. Kılıçdaroğlu tek kişilik yürüyüşüne bu noktadan saat 16.00 da başlaması bekleniyor. Yürüyüşe katılanlar sahil yolunu takiben ellerindeki pankartlarla yürüyüşe geçti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yürüyüşün son 3 km’si için Dragos’taki kamp alanında dinlenmeye çekildi. Kılıçdaroğlu’na eşlik eden ve çoğunluğu İstanbul dışından gelen gruplar da aynı bölgede kurulan çadırlarda geceyi geçirdi.

MERAL AKŞENER’DEN KUTLAMA MESAJI

Meral Akşener, Twitter hesabından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Adalet Yürüyüşü için tebrik mesajı yayımladı.

Meral Akşener paylaşımında, “Sn. Kılıçdaroğlu’nu bugün tamamlayacağı ‘ADALET’ yürüyüşü için kutlarım. Gandhi’nin yürüyüşünce Hintliler, İngilizlerin Tuz Yasağını yıkarak, hedeflerine varmışlardı. O gün, Hintlilerin bağımsızlıklarına kavuşmaları için bir başlangıç olmuştu. Adalet yürüyüşünün nasıl bir sonuç yaratacağını ilerideki günlerde göreceğiz. Bu yürüyüşe rağmen Türk Milleti özlediği adalete kavuşamaz ise, bu yürüyüşün isabetsizliği veya başarısızlığı değil, ancak içinde bulunduğumuz durumun ne kadar vahim ve karanlık olduğunun göstergesidir” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU KÜRSÜYE 18:00’DE GELECEK

CHP lideri dünyanın en uzun yürüyüşünü tamamlayarak Maltepe Sahili’ne ulaşacak ve konuşmasını gerçekleştirecek. Kılıçdaroğlu’nun kürsüye saat 18:00 sıralarında çıkması bekleniyor.

Adalet Mitingi’nden Kareler

2 milyon kişiye sunuculuk yapıyorum

Kürsüye çıkan Barış Bozkurt, alanı dolduranlara hitaben “Bugün, burada sizlerin sayesinde ben de bir rekor gerçekleştiriyorum. Maltepe Meydanı’nda bulunan 2 milyon kişiye sunuculuk yapıyorum” diye seslendi.

Kılıçdaroğlu Adalet Yürüyüşü’nü bitirdi, Maltepe’de halka sesleniyor.

Kılıçdaroğlu konuşmasına Adalet Yürüyüşü’nde kendisine eşlik edenlere kendisi ile bu yola çıkan Türkiye’ye teşekkür ederek başladı. Bu yürüyüşün ilk adım olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından başlıklar:

“Herkes bilsin 9 Temmuz yeni bir adımdır, yeni bir doğuştur.”
“Dünyanın en barışçıl yürüyüşünü, eylemini yaptık. Vurup kıracağımızı düşünüyorlardı.”
“Neden Yürüdük? Olmayan adalet, mazlumların hakkı, hapisteki milletvekilleri, gazeteciler için yürüdük.”
“Tek adam rejimine karşı olduğumuz için yürüdük. FETÖ’ye karşı olduğumuz için yürüdük. Devlette liyakat sistemi kalmadığı için yürüdük.”
“Açlık grevindeki kardeşlerimiz Nuriye ve Semih için yürüdük.”
“FETÖ’nün siyasi ayağı ortaya çıksın diye yürüdük.”
“Zulme karşı durmak bizim boyun borcumuzdur.”

Facebook Yorumları

Adalet Yürüyüşü’nün finali: Adalet Mitingi
Yukarı
ataşehir escort