Teknoloji

Apple 2017 iPad’i tanıttı

ipad-2017

Apple’ın yenilenen iPad’i, adında ne bir rakama, ne de ilgi çekecek bir uzantıya sahip. Sadece “iPad” adıyla tanıtılan yeni iPad, iPad Air 2’nin yerini alıyor. iPad Pro 9.7 ve iPad Pro 12.9’un gerisinden gelen bu iPad için çok fazla heyecanlanmayın, çünkü cihazda sadece küçük yenilikler var.

iPAD NE ZAMAN SATIŞA ÇIKIYOR?

Yeni iPad, 24 Mart’ta satışa sunulacak. Cihazı internetten sipariş vermek mümkün olacak ancak kapınıza ve mağazalara ne zaman ulaşacağı henüz bilinmiyor.

iPAD’İN FİYATI NE OLDU?

Yeni iPad’in 32GB’lık modelinin yurtdışı fiyatı, 329 dolardan başlıyor. Yani yeni iPad, yerine geçtiği iPad Air 2’den daha ucuz.

iPAD’İN TASARIMI NASIL?

Yeni iPad’in görünümünde hiçbir yenilik yok. Tablet yine Apple’ın üst seviye metal gövdesiyle, Touch ID destekli home düğmesiyle, geniş bir 9,7 inç’lik ekranla, ince bir çerçeveyle geliyor. Yeni tablet, 7,5mm ile iPad Pro 9.7 ve iPad Air 2’den daha kalın ancak 240 x 169,5mm’lik ölçülerini koruyor.

Bunun yanında yeni iPad birkaç gram daha ağır. Yeni tabletin Wi-Fi modeli 469 gram ağırlığında iken mobil bağlantı sunan model, 478 gram ağırlığında. Kulaklık girişi ise yine üst tarafta; Lightning bağlantısı ve hoparlörler ise altta yer alıyor.

Yeni iPad’in silver, gold ve space grey olmak üzere üç renk seçeneği bulunuyor.

iPAD’İN EKRANI

Tabletin 9,7 inç’lik ekranı 2048 x 1536 çözünürlük (264ppi) sunuyor. Yani iPad Air 2 ile aynı ekran deneyimini yaşayacaksınız. Bununla birlikte cihazın ekranı daha parlak ve renkli.

iPAD’İN ARAYÜZÜ

iPad, Apple A9 işlemci ve M9 yardımcı işlemciyle çalışıyor yani Air 2’den daha iyi bir donanıma sahip. Bununla birlikte bu özellikler, iPad Pro’ya yetişmiyor. RAM miktarı henüz bilinmiyor ancak iPad Pro ve Air 2’nin 2GB ile geldiğini düşünürsek, yeni iPad’de de 2GB RAM olduğunu tahmin edebiliriz. Depolama alanı olarak 32GB ve 128GB’lık seçenekleriniz var.

Yeni iPad, elbette iOS 10 ile çalışıyor.

iPAD’İN KAMERASI

Yeni iPad’in arka yüzünde 8MP’lik, ön yüzünde ise 1,2MP’lik kamera var. Tabletleri kamera olarak kullanmak genellikle iyi bir fikir olarak düşünülmüyor, ancak üreticiler tabletlerini kamerasız bırakmıyorlar. Yeni iPad’in kameraları, iPad Air 2’dekilerden farklı değil.

iPAD’İN PİLİ

Pilin kapasitesi henüz bilinmese de Apple, yeni iPad’in Wi-Fi üzerinden 10 saatlik web’de sörfe, video izlemeye veya müzik dinlemeye izin verdiğini söylüyor. Mobil veride ise tek şarj ile 9 saat web’de gezinebiliyorsunuz.

Yorumlar

Bir yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı
ataşehir escort