Bağlantıda kalın

Armaggan, "Sanat 7/24" Sergisi

ARMAGGAN’ın Nuruosmaniye mağazasında yer alan ARMAGGAN Art & Design Gallery‘nin, 8 Kasım’da başlayan dördüncü sergisi SANAT 7/24 devam ediyor.

ARMAGGAN Art & Design Gallery’nin yeni sergisinin çıkış noktası SOFA Chicago Sculpture Objects & Functional Art Fair (Heykel Obje & Fonksiyonel Sanat Fuarı) oldu. Turkish Cultural Foundation’ın 2008 yılından itibaren topladığı başvurular arasından yapılan eleme sonucu seçilen isimler ile katıldığı fuarın bu yılki küratörlüğünü ARMAGGAN Art & Design Gallery yaptı.

‘Sanat insan içindir, insanidir ve gereklidir’ sloganı ile düzenlenen sergide SOFA Chicago fuarına katılmak için başvuru yapan isimlerin yanı sıra, içeriğe uygun çalışmalar üreten toplam 21 sanatçı, sanat eserlerinin işlev yüklenerek günün içine karışmasını sorguluyor. Son dönemde sıkça sözü edilen fonksiyonel sanat kavramına da değinilen sergide bu alanda yaptığı çalışmalarla bilinen Yiğit Yazıcı, figür merkezli eserleri ile tanınan Sait Mingü, seramik çalışmaları ile önemli başarılar kazanmış olan Hülya Sözer ve tasarımcı kimliğini sanatı ile bütünleştiren Aslı Kutluay gibi isimler yer alıyor.

SANAT 7/24 Sergisi 10 Ocak 2013 tarihine kadar ARMAGGAN Art & Design Gallery’de izlenebilecek.

SANATÇILAR:

ALPER BIÇAKLIOĞLU
TAN TAŞPOLATOĞLU
DEMET GÜNGÖRÜR
YİĞİT YAZICI
AYSUN BOZUKLU
GÜLFİDAN ÖZMEN
GÜLİN ALGÜL
HÜLYA SÖZER
İHSAN KENDİR
TUĞBERK SELÇUK
YASEMİN YAROL
DİJLE TALUN
EZGİ SANDIKÇI
SERAY VURAL
ZEYNEP TORUN
SAİT MİNGÜ
TAYLAN AKDAĞ
ASLI KUTLUAY
ERSİN DÜNDAR
ELÇİN EKİNCİ
EBRU SUSAMCIOĞLU

Yorumlar