Bağlantıda kalın

Genel

Athena ve MaNga Kanatlandırdı

2006 yılından itibaren dünyanın çeşitli ülkelerinde, o ülkenin ünlü gruplarını çarpıştıran Red Bull SoundClash etkinliği, Türkiye ayağını 14 Aralık 2012’de Küçükçiftlik Park’ta gerçekleştirdi. Bir tarafta Athena, diğer tarafta MaNga, müthiş bir performans sergilediler.

Bumarang‘ın davetlisi olarak katıldığı etkinlikte Maroon ulaştığında Küçükçiftlik Park’ta SoundClash kapsamında 2 grup için 2 sahne kurulmuştu. 4 raunt sürdü çarpışma. İlk raunt “Cover Raundu”ydu. Gruplar önceden birlikte karar verdikleri ünlü bir şarkıyı kendi tarzlarında yorumladılar. İkinci raunt olan “Devralma Raundu”nda bir grubun çalmaya başladığı şarkıya diğer grup devam etti. Üçüncü raund ise “SoundClash”. Bu roundun özelliği şuydu: Gruplar kendi şarkılarını 3 farklı türde söyleyeceklerdi. Sunucu, DJ’den başlangıç vermesini istiyordu, DJ o tarz ile ilgili giriş yapıyordu ve gruplar kendilerini gösteriyorlardı.

Son ve özel müzikal raund ise, “Joker Raundu”ydu. Gruplar o ana kadar gizli tuttukları konuk sanatçılarını sahneye çağırarak son numaralarını yaptılar. Neler neler yoktu ki bu numaralar arasında… Dansöz, davulcu ve hattta mehteran ekibine bile yer verdiler.

Gecede taraflar tüm kozlarını paylaştı. Çarpışmayı kazanmak için ellerinden ve enstrümanlarından ne gelirse sergilediler. Karşılıklı yer alan sahnelerden birbirleriyle sözlü atışmaları çok ilgi çekti. “Şu parça da bitsin arka tarafta görüşelim!” bile dediler.

Kazananın alkışlarlarla belirlendiği, aslında çok da belirlenmediği! çarpışma sonunda MaNga ve Athena son olarak aynı sahnede seyircileri el ele selamladılar.

Yorumlar