Bağlantıda kalın

Eğitim

ATÖLYE 1/4: Hem çocuklar hem yetişkinler için atölye

Hem çocuklara hem yetişkinlere yönelik çalışmalar hedefleyen Atölye 1/4, çocuk ve yetişkin yaratıcı drama atölyesi, çocuk tiyatrosu, orff atölyesi, çocuk ve yetişkin gitar eğitimi, robotik ve kodlama atölyesi, çocuk/anne çocuk/ yetişkin pilates atölyesi ile İzmir’de kapılarını açtı.

Atölye 1/4 çatısı altında birbirinden farklı ve bağımsız 4 atölye bulunuyor ve her biri, kendi idealist yaklaşımları ile çalışıyor.

atolye-1-4-izmir

Yaratıcı drama atölyesi, çocuk ya da yetişkin fark etmeksizin, kişisel gelişim ve genel kültür odaklı atölyeler ile, grup ile birlikte, bir olayı ya da olguyu, kişisel deneyimlerden yola çıkıp doğaçlayarak deneyimlemeyi sağlıyor. Sosyal gelişimin yanı sıra, kendini tanıma, takım üyesi olabilme, bireysel ve toplumsal farkındalık edinme konusunda kişinin yaşayarak öğrenmesini sağlıyor.

Orff atölyesi, özellikle okul öncesi çağdan itibaren çocukların gelişimine ve özgüvenine yönelik önemli katkılar sağlamakta. Genelde müzik derslerinde eğilim, “yetenekli” birkaç çocuğun ön plana çıkarılması yönünde olduğu için kendini yeterince “yetenekli” hissetmeyen diğer çocuklar derslerde pasif kalmakta ve kendilerini geri çekmekte. Orff yaklaşımında en önemli şey “KABUL”dür. “Herkes her fikri ile eşit derecede kabul görmelidir ki cesaretlensin ve kendini rahatça ifade edebilsin.” Ön koşulu ile yapılan Orff atölyeleri her yaş için farklı gruplara hitap ediyor.

Çocuk Tiyatrosunda, çocuklar yaşamı öğrenmeye ve keşfetmeye başlıyor. Kendini ifade etmeyi öğreniyorlar. Tiyatro oyunları ile dayanışmayı ve takım çalışmasını öğreniyorlar. Kendine güvenleri ve problem çözme yetenekleri artıyor. İletişim becerilerini arttırırlar. Sosyalleşir ve arkadaş çevrelerini genişletiyorlar. Daha mutlu bireyler oluyorlar. Yaratıcılıklarını geliştiriyorlar. Çocuklar için tiyatronun yararları arasında anlama ve dinleme becerilerini geliştirmesi de yer alıyor.

Çocuklar için tiyatro eğitimi almanın yararları sadece bunlarla sınırlı değil. Tiyatro; çocukların dikkat, algılama, dinleme, konuşma, bedenini kullanma ve iletişim kurma becerilerini geliştiriyor. Soyut kavramları somutlaştırabilmesini sağlar. Duygularını tanıma ve anlamlandırmada işini kolaylaştırıyor. Çocuk tiyatrosunda, 8-16 yaş grupları ile çalışılıyor.

Robotik ve Kodlama atölyesi, çocuklara çok yönlü düşünme becerisini, yaparak, deneyerek, görerek, anlayarak öğretiyor. Lego ve bilişim alanındaki bir çok ulusal ve uluslararası yarışmalar hazırlanan takımlar, yeni ve orijinal projeler üretiyor.

Anne-Çocuk / Yetişkin/ Ergen/ Çocuk Pilates atölyeleri, bireysel ya da grup atölyeleri şeklinde yapılmakta, çocukların ve yetişkinlerin, fiziksel denge, dengeli kas gücü, sağlıklı nefes, ve daha sağlıklı bir fiziksel görünüme kavuşmalarını hedefliyor.

Adres: Erzene mahallesi 118 S. N: 9 D: 9 A1 Bornova İzmir (Evka 3 diyaliz merkezi karşısı)
e-Posta: atolyebirboludort@gmail.com
Kayıt ve bilgi için: 0533 647 8866

Yorumlar