Bağlantıda kalın

Genel

Bir kitap okudum hayatım değişti

Özel Antalya Fen lisesi 10. sınıf öğrencisi Su Yılmaz, kendisi gibi kitap ve okuma sevdalısı dostlarının katkısıyla hayranlık uyandırıcı ve örnek alınması gereken bir kampanya başlattı. Balıkesir’in Altınova beldesindeki bir okula kitap yardım kampanyası başlatan Su Yılmaz, kampanyasını önce şu sözlerle duyurdu:

Belki bunu sizin bağışlayacağınız bir kitap, çok uzağınızdaki ve tanımadığınız bir insana söyletecektir: Bir kitap okudum hayatım değişti* Bir hayata bu katkıyı yapmış olmak yani fark yaratmak bazen o kadar kolay olabilir; ancak değeri hiçbir şeyle ölçülemez…

Cihan Yorgun Ortaokulu, Balıkesir-Ayvalık ilçesinin Altınova beldesinde… 600’e yakın 11-14 yaş arası öğrencisi var. Yaşama daha donanımlı ve güçlü devam etmelerine, kendilerini tanımaları ve doğru ifade etmelerine yardımcı olmak; mutlu ve başarılı bireylerin yetişmesine / artmasına katkı sağlamak en çok kitaplarla mümkün. Okul kütüphanesini oluşturdu ancak raflar büyük oranda boş. Sizin bağışlayacağınız kitaplarla bu raflar doldurulabilir ve en önemlisi çocukların okuma alışkanlığı kazanmalarında en önemli adım atılmış olacak.

Cihan Yorgun Ortaokulu’nda öğretmenlik yapan tanıdığımız, çocuklarin hiç kitapları olmadığını anlatınca aklıma bu kampanyayı başlatmak geldi. Eminim benim çevrem o kütüphaneyi doldurur dedim. Sevgili veliler, çocuklarınızla bu kampanyayı paylaşın lütfen, onlar okudukları bir kitabı, içine küçük notlar yazarak arkadaşları ile paylaşsınlar. Canım öğretmenlerim bize yardım edin lütfen, haydi Antalya çocukları o kütüphaneyi büyütelim, taşıralım!

İşte şimdi o kitaplar yeni sahiplerine ulaşmaya başladı. Altınova Cihan Yorgun Ortaokulu’ndaki çocuklar kitap gönderenlere teşekkürlerini tek tek, isim isim dövizler hazırlayarak iletiyor:

——————
* Orhan Pamuk

Yorumlar