Bağlantıda kalın

Bizim Ev

Televizyon dünyasındaki reality show takıntısı üzerine bir kara komedi olan “Bizim Ev” en çarpıcı krizi bile çekici bir eğlenceye dönüştürmeye niyetli, medya takıntılı bir kültürün nefis, iğneleyici komedisidir.

Oyun Hakkında:

Televizyon dünyasının en önemli yapımcılarından biri olan Wes, giderek azalan raytingler karşısında, Amerika’nın en beğenilen haber spikeri Jennifer’ı popüler bir “reality show”un sunucusu haline dönüştürür.

Bu arada, Orta Amerika’da bir evi paylaşmakta olan dört genç, gerçek dünyanın menfaatleri üzerine ateşli kavgalara tutuşmaktadırlar: Merv, bir türlü mutfağı temiz bırakmamakta; içlerinden biri sürekli Alice’in yoğurdunu yemektedir. Ayrıca uzun zamandır ev kirasını da ödeyememektedirler.

Hayat gerçeği, televizyon gerçeğiyle çarpıştığında, kendimizi bir milleti bir araya getirip perçinleyen bir dramanın merkezinde buluruz.

Künye:

Theresa Rebeck’in yazdığı Eda Söylerkaya’nın dilimize çevirdiği, Tufan Karabulut’un yönettiği, dekor tasarımını Beylüldane Tor’un, kostüm tasarımını Hale Eren’in, ışık tasarımını Gökhan Tiryaki’nin yaptığı “Bizim Ev”de başlıca rolleri Tufan Karabulut, Bahar Şenbahar, Deniz Salman, Arda Kavaklıoğlu, Burcu Alp, Suzan Acun ve Uluç Özkök paylaşıyor.

Tiyatro Fora / Bizim Ev, Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde 23 Mart Cumartesi ve 29 Mart Cuma 2013 günleri saat 20:30’da izlenebilir.

Yorumlar