Bağlantıda kalın

Teknoloji

Black Friday ne zaman başlıyor?

Black Friday (Efsane Cuma) ne zaman?
SHUTTERSTOCK

Black Friday (Efsane Cuma) indirimleri için geri sayım başladı. Dünya çapındaki alışveriş çılgınlığı Black Friday (Efsane Cuma) için hem mağazalarda hem de e- Ticaret sitelerinde indirimler başlayacak. Peki Black Friday ne zaman? Black Friday’de online alışveriş yapmadan önce dikkat etmemiz gerekenler…

Black Friday (Efsane Cuma) indirimleri için geri sayım başladı. ABD’de mağazaların büyük indirimler yaptığı “Black Friday” kapsamında da ülkemizde pek çok internet sitesi indirime girecek.

2019 Black Friday tarihi bu yıl 29 Kasım’a denk geliyor öte yandan ‘Black Friday’ indiriminin süresini markaların kendisi belirliyor. ABD’de başlayan ardından ardından Kanada ve İngiltere’ye oradan da tüm dünyaya yayılan alışveriş festivalinde indirim oranları yüzde 90’ı bulabiliyor.

Black Friday - Alışveriş çılgınlığı

ONLİNE ALIŞVERİŞ YAPARKEN BUNLARA DİKKAT

  • Web sitesinin bilgilerinizi koruyabilecek güvenlik seviyesine sahip olduğundan emin olun. Bu özelliğe sahip olan sitenin üst kısmında bir kilit logosu göreceksiniz. Bu logo sitenin kredi kartı bilgilerinizi hackerlardan koruyabilecek donanıma sahip olduğunu gösteriyor.
  • Kullandığınız Safari, Crome ya da Explorer’ın son sürümlerden biri olduğundan emin olun
  • Olası online hırsızlığın önüne geçmek için sanal kart kullanın.
  • Kredi kartınızdan online alışverişlerde harcama yaptığınızda bunun e-mail ya da SMS yoluyla size bildirim olarak gelmesini sağlayın. Bu yöntemle yapmadığınız harcamaları anında öğrenebilir ve en kısa sürede bankanızla bağlantıya geçebilirsiniz.
  • Çift aşamalı güvenlik sistemi kullanın (Ödeme yapmadan önce telefonunuza veya e-mail adresinize onaylama opsiyonu gelmesini sağlayın)
  • Hacker’ların akılına gelmeyecek (tahmin edilmesi kolay olmayan) bir şifre belirleyin Unutmayın bu yılın en popüler şifresi de geçen yıl olduğu gibi123456 oldu. Bu hacker’ların sizin hesabınızı ele geçirmeden önce ilk deneyeceği şifre olacak!
Yorumlar