Bağlantıda kalın

Brian Pyle, Ensemble Economique

Ensemble Economique’in SALT Beyoğlu’nda Ses ve Müzik Keşifleri programı kapsamında düzenlenen performansı 5 Şubat Salı akşamı saat 19.00’da Açık Sinema’da…

Starving Weirdos ve RV Paintings gruplarıyla tanınan müzisyen Brian Pyle’ın saykodelik solo projesi Ensemble Economique’in müziği güçlü anlatımsal akışı, sonik değişimleri ve geniş ekran atmosferiyle sinematik bir his uyandırıyor.

Pyle, Ensemble Economique projesinde 80’ler tarzı synth’ler, davul loop’ları, vokal örneklemeleri, drone’lar ve işlenmiş seslerle saykodelik bir ses manzarası yaratıyor. Ensemble Economique’in müziği güçlü anlatımsal akışı, sonik değişimleri ve geniş ekran atmosferiyle sinematik bir his uyandırıyor. Projenin Digitalis, Amish, Not Not Fun, Dekorder ve Denovali Records etiketleriyle yayımlanmış çeşitli albümleri bulunuyor.

Pyle, buluntu sesler, saha kayıtları ve müzik performanslarını stüdyoda uzun ve ayrıntılı bir editöryel süreçten geçirerek müziğine katıyor. Bunun Ensemble Economique’in müziğinde yarattığı dokunaklı etki ve projenin kavramsal titizliği, Pyle’ı köklü Batı Yakası deneyselliği ekolünde önemli bir müzisyen olarak ön plana çıkarıyor. Müzisyenin 2007’de Merrick McKinlay ile kurduğu, Kuzey California çıkışlı Starving Weirdos grubu ise, deneysel müzik dünyasının en tutarlı oluşumlarından biri olarak nitelendiriliyor.

SALT’ın Undomondo iş birliğinde hazırladığı Ses ve Müzik Keşifleri programının beşinci performansı herkesin katılımına açık.

Ses ve Müzik Keşifleri Hakkında:

Açık Sinema, Eylül 2012’de başlayan Ses ve Müzik Keşifleri programı kapsamında, ses ve müzikle çalışan sanatçıların geniş coğrafyasını keşfeden, ilham verici deneysel performanslara ev sahipliği yapıyor. Bu performans serisi ile müzikal fikir ve deneyimler için katılımcı bir ortam oluşturulması, güncel deneysel müziğin incelenmesi ve müzik ve ses üzerinden etkileşim kurulan bir platform yaratılması amaçlanıyor.

Ses ve Müzik Keşifleri
Ensemble Economique Performansı
5 Şubat, 19.00
SALT Beyoğlu, Açık Sinema

Yorumlar