Bağlantıda kalın

Genel

Buket Doran ile HOMESTUDIO sahnede

2012 yılından itibaren Kadıköy’de çalışmalarını sürdüren HomeStudio Buket Doran Müzik Atölyesi‘nin yeni dönem öğrencileri ve grupları  24 Kasım’da Hayal Kahvesi’nde sahne alıyor.

1991’de Boğaziçi Üniversitesi işletme bölümünde okurken bas gitar ile tanışarak müzik hayatına başlayan Buket Doran, bu yıllardan itibaren pek çok grup ile Türkiye’nin popüler mekanlarında sahne aldı. Zaga ve Televizyon Makinası gibi belli başlı TV programlarında müzisyen olarak bulundu.

Volvox grubundaki sahne performanslarının ardından,1997’de Şebnem Ferah ile  sahne çalışmalarına başladı, 2001 yılı itibariyle albüm stüdyo çalışmalarına da taşıdıkları müzikal birliktelikleri halen devam etmekte. 2005 yılında başladığı müzik eğitmenliği çalışmalarını kurumsallaştırarak, müziğe ilgi duyan daha çok sayıda insana ulaşabilmek amacıyla HomeStudio’yu kurdu.

HomeStudio, her yaş grubundan katılımcıların amatör veya profesyonel düzeyde faydalanabileceği bir müzik eğitim atölyesi. Amatör gruplar ve şirket grupları için koçluk çalışmaları üzerine yoğunlaşarak, bireysel performanslarla beraber grup performansını ve müziğe katılımı geliştirmek üzere çalışıyor, yarışmalara ve sınavlara hazırlıyor.

HomeStudio’da Buket Doran ile bas gitar, Aykan İlkan ile bateri,  Metin Türkcan ile elektro gitar,  Ozan Tügen ile armoni ve müzik teorisi,  Serdar Barçın ile flüt ve saksafon,  Özgür Çalı ile klasik ve elektro gitar, İlkay Özboyar ile klasik piyano ve rock klavye, İlgen Küçükseller ile keman, Can Bora Genç ile şan ve vokal teknikleri çalışmaları gerçekleştiriliyor. Eğitmenler armoni, teori bilgisi ve müzik kültürü, teknik çalışmalarla birlikte ilk günden itibaren parça çalabilme üzerine yoğunlaşıyorlar. Bu çalışmalara devam edenlerin iyi birer dinleyici, kendi istedikleri gibi başarılı bir katılımcı ve iyi bir müzisyen olmalarına katkıda bulunabilmek amaçlanıyor.

HomeStudio Buket Doran Müzik Atölyesi’nin yeni dönem öğrencileri  24 Kasım 2013 Pazar Günü, Hayal Kahvesi’nde 20:30 da sahne alıyor. Sahne Sizi Bekliyor! düsturu ile yola çıkan Buket Doran ve HomeStudio öğrencileri müzik ile farklı bir platformda buluşarak hayatlarında özel bir sayfa açmak isteyen herkesi davet ediyor.

Sahne Alacak Gruplar:

{tab=Grup Koçluğu Atölyesi}

II Yaka
Büşra Ünal
Derya Ülkar
Esra Hasandayıoğlu
Didem Köse
Hüseyin Yapıcı

Pis-tone
Yavuz Çingitaş
Yelda Belen
Toros Gül
Seren Sungur
Burcu Uyanık
Canan Sarıtaş

Clishe
Pınar Zengin
Ömer Uzun
Murat Gök
Dilara Düğmeci
Deniz Çevik

3oda1salon
Ayşenur Köksal
Büşra Gök
Derya Keresteci
Batucan Işık

{tab=Bireysel Atölyeler}

Floor Tom  
Büşra Ünal
Derya Ülkar
Batıkan Turna
Emre Tokluk  
Aykan İlkan  
 
Pick Guard
Koray Özkaplan
Can Oymak
Özgür Özkaplan
İlkay Özboyar
Buket Doran

Mic Stand
Serdar Tunçbilek
Toros Gül
Sezin Akman
Buket Baran
Can Oymak

Synth
Bihter Erkmen
Süleyman Yakutlu
Nebi Efe Karabulut
Büşra Gök
İlkay Özboyar

HiHat
Şebnem Erdoğdu
Sezin Akman
Zuhal Yiğit
Özgür Özkaplan
Özgür Çalı

Jack
Bihter Erkmen
Dilara Eldoğan
Aziz Kalem
Koray Özkaplan
İlkay Özboyar{/tabs}

 

Etkinlik : Konser
Tarih     : 24 Kasım 2013
Mekan   : Hayal Kahvesi
Adres    : Katip Çelebi Mh., Büyük Parmakkapı Sk No:19, Beyoğlu, İstanbul

Yorumlar