Bağlantıda kalın

buluTiyatro: Kabuklu Sürprizli Hayvanlar

buluTiyatro’nun yeni oyunu Kabuklu Sürprizli Hayvanlar ilk defa İKSV Tiyatro Festivali kapsamında seyircisiyle buluşuyor.

Ebru Nihan Celkan’ın yazdığı ve Özlem Karadağ’ın yönettiği Kabuklu Sürprizli Hayvanlar suyun ve dolayısıyla yaşamsal diğer kaynakların da tükendiği, var olan su kaynaklarının daha güçlü Su Baronlarının tekelinde ve kontrolünde olduğu yeni ve karanlık bir dünya düzeni sunuyor seyircilerine.

Değişen dünya düzeni ile birlikte, geçmişin acı-tatlı anılarının da yavaş yavaş silindiği/bilerek unutulduğu ve karakterlerin korku, endişe ve tiksinti içinde yaşadıkları kurak ve hastalıklarla dolu yeni hayatlarında aile bağlarının dönüşümü, insanlığın değişmeyen sömürü odaklı varoluşu gözler önüne seriliyor.

Oyun, kurduğu bu yeni düzende, isimlerini klavyedeki tuşlardan alan karakterlerinin hayatta kalmak için başvurdukları şaşırtıcı ve karanlık gerçeği yavaş yavaş ortaya çıkarırken, seyircisini, insanın hayatta kalma güdüsü ve vicdanı arasında kalırken yaptığı seçimlerde haklı olup olmadıkları konusunda sorgulamaya itiyor.

Yazan: Ebru Nihan Celkan
Yöneten: Özlem Karadağ

Salon İKSV
27 Mayıs Salı 20:30
28 Mayıs Çarşamba 18:30

Yorumlar