Bağlantıda kalın

Çocuklar için resim atölyesi: Bana Bir Sır Ver…

Ayrıntı Sanat Akademisi, ressam Nurdan Likos ve psikolog Ayşegül Cebenoyan yönetiminde çocuklar için bir sanat atölyesi düzenliyor. Atölyenin başlangıç tarihi 7 Aralık 2014…

Bu atölye dizisinde her hafta için farklı bir tema işlenecek. Bu tema çerçevesinde çocuklar resim atölyesine katılırken, anne ve babalar da çocuklarının her yönden gelişimine yönelik bilgilendirme sohbetine katılacaklar.

“Çocuğum eğlenir ve öğrenirken ben çocuğumu tanıyorum…”

Atölye, ressam Nurdan Likos ile gelişim psikoloğu ve anne baba koçu Ayşegül Cebenoyan’ın çocuklarla haftanın teması çerçevesinde yapacağı on dakikalık bir sohbetle başlayacak. Sohbet bitiminde çocuklar Nurdan Likos ile baş başa kalacaklar ve önce haftanın ressamını ve o ressamın haftanın temasına uygun bir resmini tanıyacak sonra da bu temaya ilişkin kendi duygu ve düşüncelerini resimlerine yansıtacaklar. İlk haftanın ressamı, 1863-1944 yılları arasında yaşamış Norveçli Edvard Munch…

Ayşegül Cebenoyan ise anne ve babalarla haftanın teması üzerinden çocuk gelişimi ve ebeveynlik konularında sohbet edecek. Anne babalar bu sohbette, çocuklarının eğitimine ve gelişimine ilişkin bir çok sorularına yanıt bulacaklar.

Atölye sonunda anne babaların çocuklarının ihtiyaçlarına ve bu ihtiyaçları nasıl karşılayabileceklerine dair çok şey öğreneceği düşünülüyor. Çocuklar ise kendilerini daha iyi tanımanın yanı sıra, resim sanatına dair de bilgilenmiş olacaklar ve evlerine kendi yaptıkları resimlerle dönecekler. Sanatçı Nurdan Likos’un onlara ayrıca bir küçük hediyesi olacak. Bu atölye sonrasında hem anne ve babaların hem de çocukların kendilerini ve birbirlerini daha iyi tanıma fırsatı edinmiş olacaklarına inanılıyor.

Rezervasyon için: 0212 244 20 42 – 0532 397 65 87
Ayrıntılı bilgi için: www.ayrintisanatakademisi.com

Yorumlar