Bağlantıda kalın

Deniz Sağdıç, Kadın: Mülk Sergisi

Deniz Sağdıç’ın “Kadın : Mülk” isimli kişisel sergisi 27 Şubat – 24 Mart 2014 tarihleri arasında RenArt Sanat Galerisi’nde görülebilir.

Sanatçı Hakkında:

1982 yılında doğan Deniz Sağdıç, Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakülte birincisi olarak mezun oldu. Dördüncü kişisel sergisinde “Kadın:Mülk” başlığı altında topladığı yapıtlarını izleyiciyle buluşturan sanatçı, başarı bursu ile kabul edildiği Doğuş Üniversitesi’ndeki yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Sanatçı, soyut imgelerin kendileri gibi öngörülemez düzende meydana getirdikleri somut ifadeleri merkezine alan, kendine has pentür tekniğini bu kez, uygarlığın belki de ilk metalaştırılan figürü olarak öteden beri maruz kaldığı türlü kültür erozyonlarıyla biçimlenen “kadın” olgusu üzerine yöneltiyor. Sanatçının yapıtlarında toplumun kadını kimliksizleştiren alışkanlıklarına, yüzleri betimlenmemiş, kim oldukları belirsiz figürlerle göndermeler yapılırken her şeyi tüketim ürünü olarak sunan kültür endüstrisi, sunduğu ürünleri dişilik üzerinden pazarlayan yöntemleriyle eleştiriliyor.

Dünya Kadınlar Haftası’nı içeren bir dönemde gerçekleştirilecek sergi kapsamında, ayrıca toplumsal konulardaki araştırmaları ve kitapları ile tanınan yazar Dr. Erdal Atabek, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde “Günümüz Toplumunda Kadın” konulu söyleşide, dinleyiciyle buluşacak.

Adres: RenArt Sanat Galerisi Nişantaşı, Vişnezade Mah. Hüsrev Gerede Cad. Seyhanlı Apt. No:39 Beşiktaş, İstanbul Tel : 0212 241 38 90

Yorumlar