Bağlantıda kalın

"Disiplinler Arası İletişim"

İki farklı disiplin ve zaman Sanat365’de bir araya geliyor… Geçmişten aldığı referansla bugünü yorumlayan sanatçı Aysel Güneş​ ile Nurgül Gün Güney‘in dokuyu merkeze alan bakış açısı Disiplinler Arası İletişim başlığı altında Kozyatağı Kültür Merkezi‘nde sanatseverlerle buluşuyor. 11-31 Ocak tarihleri arasında izleyici ile buluşacak olan sergide iki sanatçının dört ay boyunca birlikte çalışarak oluşturdukları ortak eserleri yer alacak.

Aysel Güneş’in geleneksel motifleri farklı bir perspektifte birleştirip, çini sanatının kendine özgü bir algıda izleyiciye sunumu ve Nurgül Gün Güney’in pek çok geleneğe ait motifleri harmanladığı suluboya ve desenlerinden oluşan sergi izleyiciye geçmişten günümüze bir yolculuk sunacak.Eserlerini bir tür soyut algı içerisinde ‘doku’ resimleri olarak tasarlayan Nurgül, bakış açısı olarak mekânı ve perspektifi dışlayan bir stile sahip. Geleneğe ait düşünce ve üretim biçimlerinin modern ve çağdaş sanattaki izlerini süren Aysel ise sanatın geleneksel olanla ilişkisine odaklanarak tarihle modernliğin arasında kendine özgü bir bağ kuruyor.

​”Disiplinler Arası İletişim” sergisi Kozyatağı Kültür Merkezi’nin tiyatro alanında yer alan galeri bölümünde sabah 10 ve aksam 10 saatleri arasında gezilebilecek.

Yorumlar