Bağlantıda kalın

Doğa Filmleri Yarışması

Dağ Kültürü Derneği tarafından düzenlenen 3. Doğa Filmleri Yarışması‘na başvurular başladı.

Dağ Kültürü Derneği tarafından National Geographic Türkiye’nin desteği ve Mineral Event organizasyonuyla düzenlenen 3. Doğa Filmleri Yarışması için başvurular başladı. Yarışma için başvurular Ulusal, Üniversiteliler ve Kurumsal başlıklı üç farklı kategoride yapılacak. Son katılım tarihi 11 Ocak 2013 olan yarışmada dereceye giren filmler, 8. Dağ Filmleri Festivali kapsamında gösterilecek.
 
Dağ Filmleri Festivali Direktörü Murat Yılmaz, festivalin İstanbul il sınırları dışına çıktığını İzmir ve Ankara’da büyük bir ilgi gördüğünü belirterek, “Yedi yılı aşkındır devam eden çabamızın olumlu sonuçlarını almaya başladık. Geçtiğimiz yıl 11.000’e yakın izleyiciyi salonlarımızda ağırladık. Bu artan ilginin bu yıl film yarışmasında da yaşanmasını arzu ediyoruz. Amacımız Doğa filmi yapımını özendirmek, bu alandaki gelişime katkıda bulunmak ve doğa filmleri hafızasını oluşturabilmek” dedi. Festivalin jüri üyeleri ve yarışma ödülleri ise kısa bir süre içinde duyurulacak.
 
Macera ve adrenalin tutkunlarının festivali olan Dağ Filmleri Festivali’nde yer almak için kıyasıya mücadele edecek olan yönetmen ve ekipler 3. Doğa Filmleri Yarışması’na katılım şartlarını öğrenmek için www.dogafilmleriyarismasi.com adresini ziyaret edebilirler. Yarışmaya son başvuru tarihi 11 Ocak 2013, finale kalan eserlerin yarışma sitesi üzerinden duyurum tarihi ise 3 Şubat 2013 olarak açıklandı.

Yorumlar