Bağlantıda kalın

Genel

Doğal Akciğer Temizleme Detoksu

Sigaranın, insan sağlığı açısından tehlikesini bilmeyenimiz yoktur. Ancak bir çoğumuz sigarayla ilgili bu gerçeğin farkında olsak da, kalp ve akciğer başta olmak üzere vücudumuzdaki bir çok organın uzun vadede fonksiyonunu bozan bu alışkanlıktan bir türlü vazgeçemiyoruz.

İstatistiki veriler dünyada her yıl 6 milyon, Türkiye’de ise yılda 120 bin (her gün 300 kişi) kişinin sigaraya bağlı sebeplerden dolayı hayatını kaybettiğini doğruluyor. Yapilan bir diğer araştırmaya göre, Türkiye’de 19 yaşından sonra sigaraya başlama oranının %10, 24 yaşından sonra sigaraya başlama oranının ise %5’lerin bile altında olduğunu gösteriyor.

Bir çok tiryaki, sigara içmenin bir çeşit madde bağımlılığı olduğunu dahi kabul etmez. Sigaradan gerçek bir zevk ve ya da destek aldıklarına emindirler ve eğer bırakırlarsa gerçek bir fedakarlıkta bulunacaklarını zannederler. Böyle düşünenler için sigarayı bırakmak gerçekten zordur. Sigara bağımlılığının vücudunuza olan tüm zararlı etkilerinden kurtulmanın tek yolu ise bu bağımlılığa son vermektir.

Aşağıda tarifini vereceğimiz doğal akciğer temizleme detoksu, bu konuda size büyük ölçüde yardımcı olacaktır. İçeriği tamamen doğal olan detoks karışımının ana malzemeleri mutfaklarımızdaki sayısız kullanımlarıyla da bildiğimiz soğan, zerdeçal ve zencefildir. Antiviral, antioksidan ve antibakteriyel özelliğe sahip bu besinler  aynı zamanda da vücut için gerekli olan vitamin ve zengin mineralleri de içerir.

– Doğal Akciğer Detoksunun Hazırlanışı –

Doğal, Organik Malzemeler:

1 Litre suyun içine öncelikle zencefil ve doğranmış soğanı koyup kaynatın. Sonra zerdeçalı ekleyip 30 dk boyunca ısıyı düşürerek kaynatmaya devam edin. Kaynatma işlemi bittikten sonra karışımı soğumaya bırakın. Damak tadınıza göre istediğiniz oranda bal veya Stevia (Şeker Otu) ile tatlandırabilirsiniz. Buzdolabında muhafaza edeceğiniz karışımı her sabah ve her gece aç karınla 2 çorba kaşığını geçmeyecek şekilde içerseniz, kısa sürede vücudunuza faydalarını göreceksiniz.

Kaynak: Minyonca

Yorumlar