Bağlantıda kalın

Elektro Akustik Performans Serisi

SALT’ın elektro akustik performans serisi kapsamında “Erdem Helvacıoğlu Retrospektif: 10 Yıllık İş Birliği/Yeniden Yorumlama” performansı 22 Mayıs’ta SALT Beyoğlu, Açık Sinema’da.

İlk solo albümü A Walk Through the Bazaar’ın üzerinden 10 yıl geçen Erdem Helvacıoğlu performansında, bu süre içerisinde yerli ve uluslararası sanatçılarla ortak çalıştığı albümlerden bir seçkiye yer verecek; parçaları canlı elektronik müdahalerle yeniden yorumlayacak. Performans, elektro akustik teyp çalışmalarından elektronikaya, sinematografik bestelerden özgür doğaçlamaya geniş bir yelpazeyi kapsayacak. Müzik, Helvacıoğlu tarafından seyirciyi çevreleyen hoparlörler aracılığıyla canlı olarak “difüze” edilecek ve dinleyicilerin “kulak için sinema” olarak da tarif edilen bu sesler dünyasında ruhani olarak kaybolması amaçlanacak.

Erdem Helvacıoğlu besteci, ses tasarımcısı, gitarist ve prodüktör olarak gerçekleştirdiği farklı çalışmalar ve uluslararası arenada aldığı başarı ödülleriyle tanınıyor. Uluslararası elektro akustik ve güncel müzik festivallerine katılan Helvacıoğlu’nun eserleri, BBC, ABC, WDR, Radio France gibi radyolarda sıkça yer almakta. Helvacıoğlu hâlen Nathan Larson ve Nina Persson ile hazırladığı albümün yanı sıra kendi solo eserleri üzerinde çalışıyor.

Serinin son performansını 13 Haziran’da Tolga Tüzün gerçekleştirecek.

Program ücretsizdir.

SALT’ta elektro akustik sesler II
Performans: Erdem Helvacıoğlu
22 Mayıs, 19.00
SALT Beyoğlu, Açık Sinema

Yorumlar