Bağlantıda kalın

Genel

Emek Fotoğrafları Sergisi

Türkiye Yazarlar Sendikası ile Redfotoğraf Grubu’nun ortak çalışması olan “Göz-el Emek Yorum Fotoğraf Sergisi”, 11 Mart 2012 Pazar günü Kıraç İşçi Sendika Dayanışma Merkezi’nde işçilerle buluşacak.

Uzun zamandır hazırlığı yapılan serginin ilki, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü’nde 57 adet emek fotoğrafına, TYS’li 60 yazarın yaptığı yorumlardan oluşuyor.

Hazırlanan serginin ikincisi, yeni eklenen fotoğraf ve yorumlarla 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda açılacak.

Bu özel çalışma; emeği, üretim ilişkisi içinde fotoğraflarla somutlamak, edebiyatın dilini emek fotoğraflarında sınamak, fotoğraf sanatçısıyla yazarın yaratma algısını fotoğraflarda birleştirmek ve emekçileri, üretime dönüşen başka bir alanla, sanatla buluşturmak, onları da sanatın yaratı sürecine katabilmek amacını taşıyor.

Açılışını “Kıraç İşçi Sendika Dayanışma Merkezi’nde” yapacak olan “Emek-Yorum Fotoğraf Sergisi”, daha sonra İstanbul’da ve Anadolu’da fabrikalarda, üniversitelerde, kültür merkezlerinde, sanat galerilerinde sergilenecek.

Fotoğraflar ve yorumlar bir katalogda toplanacak. Sergideki yapıtların geliriyse grevdeki işçilerle dayanışma için işçilere bırakılacak.

 

YER: KIRAÇ İŞÇİ SENDİKA DAYANIŞMA MERKEZİ

TARİH: 11.Mart 2012

SAAT: 15.00

ADRES: İstiklal Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:74/4 Kıraç/Esenyurt-İstanbul


Yorumlar