Bağlantıda kalın

Enver Gökçe Şiir Yarışması

Edebiyat dergisi Kar, 1940 kuşağının önemli şairlerinden Enver Gökçe anısına şiir yarışması düzenliyor. Son katılım tarihi 15 Ağustos olan yarışmanın ödülleri Eylül’de İstanbul’da düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

Ödülleri, kitap ve yayına hazır dosya olarak iki dalda verilecek yarışmaya şairler 2011-2013 yılları arasında yayınlanan kitaplarıyla katılabilecek. 2011-2013 yılları arasında yayınlanmış “toplu şiirler” ile de yarışmaya katılmak mümkün olacak.

Her dal için ödül tutarının 5 bin TL olduğu yarışmada jüri özel ödülü de verilebilecek. Yarışmaya katılmak isteyenlerin rumuz kabul edilmeyeceğinden gerçek ad ve soyadlarını ve kısa özgeçmişlerini katıldıkları yapıtın adıyla birlikte leylasahin256@gmail.com elektronik posta adresine bildirmeleri gerekiyor. Kitap ve dosyalar için posta adresi ise “Niyazi Yaşar P.K.32 Kartal/İstanbul” olarak açıklanan yarışmada ayrıca, Enver Gökçe’nin doğduğu yer olan Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde de bir tören düzenlenecek.

Başkanlığını Leyla Şahin’in yaptığı Enver Gökçe Şiir Yarışması jürisinde Yusuf Alper, Metin Cengiz, Metin Demirtaş, Hayrettin Geçkin, Tuğrul Keskin ve Kar Dergisi adına Niyazi Yaşar yer alacak.

Enver Gökçe Portresi: http://www.maroon.com.tr/enver-gokce

 

 

Yorumlar