Bağlantıda kalın

Fatoş Beykal, Masal Olduk Sergisi

Ressam Fatoş Beykal‘ın “Masal Olduk” isimli kişisel sergisi 13 Kasım – 01 Aralık 2012 tarihleri arasında Galeri MİZ’de gezilebilecek.

Fatoş Beykal Çağdaş Türk sanatının uluslar arası platforma taşındığı 1990’lı yıllarda artistik kariyerine başlar. Genç sanatı çağdaş sanat ortamında tanıtmayı ve desteklemeyi amaçlayan öncü sanat sergilerinde yer alır. Birçok kişisel sergi de açan sanatçının ‘‘Masal Olduk’’ resim serisi, çalışmalarının son bir yıllık dilimini içeriyor.

Sanatçı çocuk gruplarıyla gerçekleştirdiği resim çalıştaylarında çocukların saf resimsel tavrı ve metaforik anlatımlarından çok etkilenir. Kariyerine başladığından beri sanatının değişmeyen yönlerinden birini oluşturan örtük anlatım “Masal Olduk” serisinde de devam ediyor.

Yapıtın adıyla izleyiciye bir tür pusula veren Fatoş Beykal, kadın masalına ilişkin bu masalda izleyicinin yolunu kendisinin bulmasını öneriyor. Özellikle kadın kimlik sorunsalı üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan Beykal bu seriyle aynı temayı yeni bir anlatım biçimiyle sunuyor.

İstanbul doğumlu Fatoş Beykal Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi’nde lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamlar. Avrupa’nın çeşitli müzelerinde mesleki araştırmalar yapar. Sanatçı İstanbul’daki atölyesinde çalışmalarını sürdürüyor.

Sergi Mekanı

Galeri MİZ

Yorumlar