Bağlantıda kalın

Sosyal Sorumluluk

Fiziksel Engelliler Vakfı

Fiziksel Engelliler Vakfı

Fiziksel Engelliler Vakfı, 1995 yılında kuruldu. Etik değerlere sahip, düşünen, proje geliştiren, bilgi teknolojilerini kullanan güvenilir ve istikrarlı bir altyapının oluşumu için büyük çaba harcandı.

1995 yılında düzenlenen  ‘Türk Toplumunda Özürlü Olmak’ konulu seminerle başlayan çalışmalar, vakfın gerçekleştirdiği, Florya Engelliler Yaz Kampı ile devam etti. Halen İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen kamptan her yaz çok sayıda engelli ve aileleri faydalanmaktadır.

1996 yılında, açılan Ortez Protez Üretim ve Rehabilitasyon Atölyesi yüzlerce engelliye hizmet verdi.  Atölye, 2003 yılından bu yana İstanbul Özürlüler Merkezi bünyesine alınmış ve çalışmalarını orada sürdürmektedir. FEV olarak hayata geçirilen önemli bir proje ise “Mutlu Engelli Hattı Çağrı Merkezi” dir.

Mutlu Engelli Hattı, başta engelli ve engelli yakınları olmak üzere kamuoyuna engelli hakları ve engellilere verilen hizmetler konusunda bilgi ve danışmanlık hizmeti vermektedir. 444 60 00 numarası üzerinden arayan herkese engellilikle ilgili her konuda bilgi ve danışmanlık hizmeti sağlayan Mutlu Engelli Hattı’nda hizmet veren 11 kişilik ekibin tamamı engellilerden oluşuyor.

fiziksel-engelliler-vakfiİletişim:

Fiziksel Engelliler Vakfı
Çiftecevizler Caddesi İnanca İş Merkezi No: 9/3
34381 Şişli/İstanbul
Telefon: 0212 343 77 77

http://www.fev.org.tr

Yorumlar