Sosyal Medya

Fusuli.com yayında

Fusuli

5. yılını dolduran Maroon ailesine yeni bir üye katıldı: Fusuli.com! İnteraktif bir eğlence ve yaşam platformu olan Fusuli, dünyada giderek artan etkinliğe ve yüzmilyonlarca takipçiye ulaşan viral “feed” mantığı ile tasarlandı. Amaç sosyal medya yapılarından gelindiğinde yabancılık çekilmemesi.

Sosyal medya yapılarının etkisiyle “yüklü anasayfa+slayt” görselliğinin hızla terk edildiği blog ve site dünyasında (BuzzFeed, BoredPanda, 9Gag, Mashable v.b) yerini alacak Fusuli’de üyelik olacak. Takipçiler kendi içeriklerini kolaylıkla yükleyebilecekler, moderasyon tarafından incelendikten sonra uygun görülür ise yayına alınacak. Böylece takipçiler komik, ilginç, sevimli veya kreatif (kendi yaratımları olan el işi, sanat üretimi, hatta yemek) içeriklerini daha geniş bir kitleyle paylaşma şansına sahip olacaklar. Yine bu sayede belki de iş bağlantılarına ulaşabilecekler.

Takipçiler, içerik ve paylaşım odaklı olacak Fusuli’de liste, galeri, makale, tek resim şeklinde içerikler oluşturabilecek, hatta isterlerse kişilik ve öğretici testler hazırlayabilecekler. “Açık liste” denilen, diğer üyelerin katkısına ve eklemesine açık listeler başlatabilecekler. Hem her bir post, hem de her bir içerik öğesi ayrı ayrı oylanabilir olacak. Böylece hem postun içindeki herhangi bir fotoğraf yukarı çıkabilecek, hem de görünüm+oylama+paylaşım oranları için ortak oluşturulan algoritmaya göre içerikler günlük, haftalık veya genel Top10’a girebilecek.

Ayrıca altyapısı hazır, ihtiyaç ve talebe göre her an açılabilir arkadaşlık, takip, forum özellikleri sayesinde de yekpare bir sosyal ortam paylaşabilecekler. Sitede lokal veya kendi YouTube kanalından videoların yer alacağını da ekleyelim.

Fusuli güncellemeleri sosyal medyadan ve bir mobil platform uygulaması olan Bundle üzerinden takip edilebilecek.

Fusuli.com – Dünya ve Türkiye’den Enteresan İçerikler
Facebook  Twitter  Google+  YouTube  Instagram

Yorumlar

Bir yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı
ataşehir escort