Bağlantıda kalın

Galeri Işık Teşvikiye

Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları Nişantaşı Kampusu’nun giriş katında 300 metrekarelik bir alanda yer alan Galeri Işık Teşvikiye, birçok önemli sanatçının eserlerine ev sahipliği yapmakta ve günümüzde İstanbul’un en gözde galerileri arasında sayılmakta. Açılışından bugüne geçen kısa süreye rağmen dünyaca ünlü sanatçıların eserlerini sergileyen ve ziyaretçileri tarafından büyük beğeni toplayan galeri, İstanbul kültür yaşamına yeni bir soluk getirmiş.

İstanbul’un en önemli ve aktif noktalarından biri olan Nişantaşı’nda bulunan Galeri Işık Teşvikiye, sanat faaliyetlerinin yanı sıra eğitim ve öğretim çerçevesinde her türlü bilimsel, sosyal ve teknolojik etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

Galeri Işık Teşvikiye, yıllık faaliyetlerini planlarken farklı sanat dallarına ve etkinliklere ait sergileri programına almaya özen göstermekte. Her yıl bir fotoğraf, bir koleksiyon, bir heykel, bir baskıresim, bir tasarım ve resim sergileri olmak üzere farklı disiplinlere yer vermeyi amaçlayan Galeri Işık Teşvikiye, Feyziye Mektepleri Vakfı’nın misyonu paralelinde, geleceğin sanatçıları ile sanatseverleri buluşturmayı hedeflemekte.

Galeri Işık Teşvikiye , Pazar ve resmi tatil günleri dışında her gün 10:00-20:00 saatleri arasında açık.

Yorumlar