Bağlantıda kalın

GaleriBu

Şubat 2012 yılında İstanbul’un tarihi ve turistik semtlerinden Galata’da sanatçı Umut Yalım tarafından açılan GaleriBu, görenleri tarihi dokusuyla etkileyen 3 katlı bir binada ikamet etmekte.

Sanatı daha geniş kitlelere yaymak, Türk ve dünya sanatçılarını evrensel bir anlayışla sanatseverlerle buluşturmak GaleriBu’nun başlıca kuruluş amacını oluşturmakta.

GaleriBu; belli bir konsept ile sınırlandırılmamış, geniş bir bakış açısıyla tüm sanatçılara açık olmasının yanısıra genç yeteneklere de yer vererek zengin bir perspektif yaratmayı amaçlamakta.

GaleriBu, bir başlangıç ya da sonuç değil; bir süreç oalrak tanımlıyor kendisini. GaleriBu, herhangi bir kimseye bağlı olarak biçimlenen bir sanat galerisi değil; bünyesine dahil olan kişi ve sanatçılarla birlikte biçim ve yön alarak kendisini geliştiren bir mekan. Belirli kural, kurgu ya da kurumsallaşmalarla sanata yön vermeden, sanatı olması gerektiği şekilde aktarmak GaleriBu’nun başlıca ilkesi.

Bir sanat galerisi olarak GaleriBu, her katını en işlevsel şekilde kullanıma sunuyor olmasıyla diğer sanat galerilerinden ayrılmakta. Binanın birinci ve ikinci katlarında farklı sanatçıların bireysel ya da kollektif sergileri aylık olarak düzenlenmekte; sergilerin yanısıra müzik, şiir dinletileri, workshop ve pop-up store etkinlikleri yapılmakta. Mekan, bir sanat galerisi olmanın ötesinde sanat, moda ve kültürün buluştuğu bir köprü görevi üstlenmeyi amaçlıyor.

Galeri, Şubat 2012’den itibaren Nesren Jake, Deniz Pireci, Ekrem Yalçındağ, Esra Sağlık, Oytun Berktan, Çiğdem Akın, Defne Hadiş, Özgür Demirci, İzgi Özant, Deniz Doğruyol, Hasan Koca, Hande Çokrak, Deniz Gökduman gibi isimlerin sergilerine ev sahipliği yapmış.

Adres: Serdar-ı Ekrem Sok. No:11 Beyoğlu, İstanbul
Tel: +90(212) 243 91 93

Yorumlar