Bağlantıda kalın

Genel

GHETTO

İstiklal Caddesi’nde, Balık Pazarı ile sırt sırta, asırlık Mario Cantoni Binası’nda bulunan GHETTO, geleneksel ve deneysel müzik etkinlikleri ile sanatsal aktivitelerin buluştuğu, kendi içinde dört kata ayrılan bir merkez. Açıldığı 2007 yılından bu yana 150’nin üzerinde sanatçıyı, ellibinin üzerinde misafiri ağırlamıştır. GHETTO’nun mimari yapısında, geniş karşılama alanı, sahnesi, barı ile ana salonu bulunan giriş katını, büyük bir balkon havasında olan 2. kat takip ediyor. Sahneyi rahatlıkla gören bu asma kat, özel organizasyonlar için de önemli bir imkan sağlıyor.

Ghetto 500 m2’lik zemin ve asma katlarında 800 kişi kapasiteli bir mekandır. Ana salon ve asma 2. kattan bağımsız olan 3. kat, retrodekorasyonu ile tam bir parti ve özel organizasyon mekanı. Onun üzerinde yer alan teras katı ise, Taksim’in yaşayan ve gerçek ruhunu yansıtan bir manzaraya sahip…

Perşembe, Cuma ve Cumartesi geceleri, ağırlıklı olarak konser etkinlikleri ile açık olan GHETTO, geniş iç hacmi ve bağımsız bölümleri sayesinde pek çok özel organizasyon ve şirket etkinliğine de ev sahipliği yapmaktadır.

Adres:

Kamer Hatun Caddesi No 10 – Taksim – Beyoğlu, İstanbul

Ulaşım:

Taksim’e geliş için metro hattından veya son durağı Taksim olan toplu taşıma araçlarından faydalanabilirsiniz. Taksim’den Tünel istimaketine doğru nostaljik tramvay ile de Galatasaray Lisesi’ne ulaşabilirsiniz GHETTO Nevizade’nin alt tarafında, Tarihi Cumhuriyet Meyhanesi’nin yanındaki binadır.

Otopark:

Taksim Meydanı’nda Atatürk Kültür Merkezi’nin hemen yanında bulunan Trafik Vakfı’na ait olan 500 araçlık otopark kullanılabiliyor. Ayrıca Taksim Evlendirme Dairesi önünde de 100 araçlık bir otopark bulunmaktadır. Galatasaray Lisesi’nin yanında bulunan Yeni Çarşı Caddesi üzerinde de 100 araçlık kapalı bir otopark da mevcuttur.

 

Yorumlar