Bağlantıda kalın

Göç Sanatı Sergisi

Uluslararası Göç Örgütü Türkiye tarafından, “2. İstanbul’daki Uluslararası Göç üzerine Kültürlerarası Haftalar” etkinlikleri kapsamında “Göç Sanatı” adlı Sanat Sergisi düzenleniyor.

Yapılan katkı çağrısında; serginin her kimlikten, her ülkeden gelen, Türkiye’de veya Türkiyeli göçmen olarak yurtdışında yaşayan, veya göç geçmişi olmuş olan herkese açık olduğu, görsel sanatçıların, heykeltraşların, ressamların, fotoğrafçıların, kısa filmcilerin ve göç, kimlik, ayrımcılık konularına ilgi duyan herkesin eserlerini önerebiliceği bildiriliyor.

Kasım 2012 tarihinde sanat sergisi ve ardından İsveç Konsolosluğu’nda yer alacak bir hayır müzayedesi organize edilerek İstanbul’daki uluslararası göç hakkında farkındalık yaratmak amaçlanıyor.

Göç Sanatı sergisi, Kasım 2012 ayının başında başlayıp iki hafta boyunca İstanbul’un bir sanat galerisinde sergilenecek. Sergiden sonra, İstanbul İsveç Başkonsolosluğu salonlarında bir müzayede yapılacaktır. Müzayedede satılan eserlerin sanatçı sahiplerine gelirin %20si verilip, geri kalan kısmı IOM’in ihtiyaçta olan göçmenlere acil destek fonuna bağışlanacak.

Son Teslim Tarihi: Pazartesi 1 Ekim 2012

 

http://www.turkey.iom.int/

http://www.facebook.com/iomistanbul

http://www.facebook.com/events/413230392057122/

Yorumlar