Bağlantıda kalın

Genel

Göçmenler temalı sergi: Kabullenme

Göçebe Bağımsız Sanatçı İnisiyatifi, Schneidertempel Sanat Merkezi’nde göçmenler temalı bir sergi düzenliyor. Kabullenme isimli serginin başlama tarihi 14 Mayıs 2015, Perşembe.

Serginin tanıtım metninden:
“Toplum tarafından farklı konumlandırılan göçmenler, içine girdiği topluma ayak uydurabilmek için de çok fazla ödün vermek durumunda kalıyorlar. Göç etmeyi, göç sürecini ve bulunduğu yeri benimsemekte sıkıntı yaşayan göçmenler; bu yeni yaşamları içinde, hem dışsal hem de içsel anlamda yeni bir zaman dilimini ve mekanı “KABULLENME’’ durumuyla yüzyüze kalıyorlar. Bundan dolayı da çeşitli platformlarda ve değişik boyutlarda tepkiler ortaya koyabiliyorlar ve aynı zamanda toplumun da göçmenlere karşı farklı tepkileri olabiliyor. İşte bu tepkilere dikkat çekmek ve sorunun hayatımızın her alanında var olduğunu göstermek için; Göçebe Bağımsız Sanatçı İnisiyatifi olarak farklı disiplinlerden sanatçılarla birlikte “Kabullenme” diyoruz.”

Sanatçılar: Ayla Dündar, Çetin Pireci, Eda Çığırlı, Ekin Onat, Gazi Sansoy, Hülya Küpçüoğlu, K. Deniz Pireci, Murat Özkasim, Nesren Jake, Seyfettin Arslan, Umut Yalım, Zehra Çobanlı, Zeynep Dilek Çetiner

Schneidertempel Sanat Merkezi
Felek Sokak, No: 1, Karaköy/Beyoglu, 34430 Istanbul, Turkey

Yorumlar