Bağlantıda kalın

Görkem Dikel-Emre Doğrusöz sergisi

Görkem Dikel ve Emre Doğrusöz’ün eserlerinden oluşan sergi 09 Ocak 2014 – 09 Şubat 2014 tarihleri arasında Erenköy’de ART350 galerisinde görülebilir.

Görkem Dikel:
Son çalışmalarında eklektik bir dil kullanmakta. Soyut, soyut dışavurum, soyut figüratif, kübizm, tübizm ve pop art etkilendiği akımlar arasında olup, içerik bakımından sosyoloji, psikoloji, mitoloji ve sinemadan beslenir. Genç sanatçı, 21. yy resmini şekillendirmenin biricik yolunun çeşitli disiplinlerden ve akımlardan bu şekilde beslenmekten geçtiğine inanır.

1988 yılında Çanakkale’de doğan sanatçı 2007 yılında girdiği Mimar Sinan GSÜ Resim Bölümü’ nde lisans eğitimini tamamladı. 2010 yılını Erasmus LLP ile gittiği İspanya’ da Universidad de Sevilla‘da geçirdi. 2011 yılında Andalucia‘nın Sevilla, Cadiz, Huelva, Cordoba kentlerinde gerçekleşen Fundacion Tres Culturas’ın düzenlediği Plein – Air Art Workshop‘ una katıldı. İspanya’da “Fundación Antonio Gala” tarafından verilen sanatçı bursuna layık görülen ilk Türk. 2007 yılından bu yana çeşitli grup sergilerine ve sanat performanslarına katılıyor.

Sanatçı 2010-GRUNDTVIG Hayat boyu öğrenme programı “Alien in my space” Projesi kapsamında Irene PASCUAL & Johnny AMORE katılımıyla gerçekleşen Performans sanatı gösterisinde yer aldı.

Emre Doğrusöz:
Soyut resimlerinde görülen geometrik düzendeki birbirini dik-yatay kesen kesin diklikler ya da sarmal ve diyagonal bağlantılara dikkatlice bakıldığında güçsüz de olsa bir derinlik izlenimi yarattığı görülebiliyor. Yapıtlarda dik-yatay ve eğri çizgilerle kurulan çizgisel geometrik çatısı kompozisyon temeli.

Daha çok deneysel ve farklı teknikler kullanan Doğrusöz, aynı zamanda Mark Rothko ve Gerhard Richter gibi soyut dışavurumcu sanatçılardan da esinleniyor.

Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunu olan sanatçı 2011 Devrim Erbil Art Gallery’de çalıştı.

Etkinlik : Ortak Sergi
Tarih     : 09 Ocak 2014
Mekan   : ART350 Gallery
Adres    : Bağdat Caddesi No: 350, 34738 Erenköy – İstanbul / Turkey

Yorumlar