Bağlantıda kalın

Genel

“Göz-El Fotoğraflar” Sergisi

Türkiye Yazarlar Sendikası ile redfotoğraf grubu’nun ortak çalışması olan “Göz-el Yorumlu Emek Fotoğrafları Sergisi” Mimarlar Odası Sergi Salonu Yıldız/Dış Karakol Binası’nda tekrar sergileniyor. Sergi; 58 fotoğrafçının 102 fotoğrafına TYS’li 102 yazarın yaptığı yorumlardan oluşuyor.

Daha önce 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü dolayısıyla “Kıraç İşçi Sendika Dayanışma Merkezi’nde” 56 fotoğrafla açılan sergi, bu defa 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle genişletilmiş olarak Mimarlar Odası Sergi Salonu’nda açılıyor.

Bu özel çalışma; emeği, üretim ilişkisi içinde fotoğraflarla somutlamak, edebiyatın dilini emek fotoğraflarında sınamak, fotoğraf sanatçısıyla yazarın yaratma algısını fotoğraflarda birleştirmek ve emekçileri, üretime dönüşen başka bir alanla, sanatla buluşturmak, onları da sanatın yaratı sürecine
katabilmek amacını taşıyor.

Serginin, İstanbul ve Anadolu’da fabrikalar, üniversiteler, kültür merkezleri ve sanat galerilerini gezebilmesi ve fotoğrafların ile yorumların bir katalogda toplanması, fotoğraf gelirinin dayanışma için grevde olan işçilere bırakılması amaçlanmakta.

 

YER: MİMARLAR ODASI SERGİ SALONU
TARİH: 28 NİSAN-18 MAYIS 2012
AÇILIŞ: 28 NİSAN CUMARTESİ 2012
SAAT: 20.00
ADRES: Barbaros Bulvarı, Yıldız Sarayı Dış Karakol Binası – BEŞİKTAŞ

İLETİŞİM İÇİN: Tel. 0212 259 74 74 – 0533 663 13 35

 

Yorumlar