Bağlantıda kalın

Genel

Günlerin Köpüğü Sinemalarda

Boris Vian’ın 1946 yılında yazdığı ve iki günde tamamladığı yozlaşmış ilişkiler içinde yaşanan, sıradışı bir aşkı şiirsel ve gerçeküstü ögelerle anlattığı Günlerin Köpüğü isimli romanı yönetmen Michel Gondry tarafından filme uyarlandı.24 Mayıs’ta vizyona girecek olan filmin oyuncuları arasında Audrey Tatou, Romain Duris, Omar Sy yer alıyor.

Filmin Konusu:

Colin, Chloé ile tanışır ve ona çılgınca âşık olur. Fakat Chloé akciğerinde çıkan nilüfer çiçeği yüzünden hastalanınca, bu masalsı evliliğin seyri değişir. Nilüfer çiçeğini korkutup soldurmak için, Colin’in ona çiçekler getirmesi gerekir. Bohem bir hayat yaşayan ve günlerini farklı icatlarını hayata geçirmeye çalışmakla geçiren Colin’in dostları para kazanması için ona yardım ederler.

Günlerin Köpüğü” insanın kaybettikleri ile olduğu kadar kazandıklarıyla da ilgileniyor; filmde üzüntü, duyarlılık, sadakat, umut ve mizah arasında gidip gelirken aynı zamanda kendinizi özdeşleştirebileceğiniz oyunculuklara da rastlayacaksınız. Sizi Paris göklerinde dolaştıracak bu filmi sakın kaçırmayın.

Yorumlar