Bağlantıda kalın

H-Art Collective fotoğraf sergisi: Mobile

Yeni sanat akımı olarak kabul gören mobil fotoğrafçılığın Türkiye’de ki başarılı temsilcilerinden H-Art Collective, “Mobile” adlı sergisi ile 14 Kasım – 16 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fotoğraf Galerisi’de izleyici ile buluşuyor.

Fotoğraf çeken mobil cihazlar birincil kullanım alanı dışında; alternatif sanatsal üretim biçimlerinin en son halkası olarak kabul görmüş, yeterliliğini ispatlamış, yeni çağın görsel kültürünün önemli parçalarından biri olmuştur. Tüm dünyayı etkisi altına almış bu yeni akımı temsil eden sergide sanatçıların kentsel yaşam temalı fotoğrafları görülebilecek.

H-art Collective sokak fotoğrafçılığı alanında mobil araçlarla üretim yapan kollektif bir fotoğraf oluşumu. 2014 yılında, bu alanda birlikte üretme, dayanışma ve ortak projeler oluşturma amacıyla bir araya gelen Sevil Alkan ve Emrullah Eyvallah tarafından kurulmuş kısa zamanda İlknur Can ile Hakan Çınar dahil olmuş.

Sokakta fotoğraf çekilmesinin mobil araçlarla icra edilmesi, fotoğraftaki zaman ve mekan öğelerini değiştirmiş, fotoğrafın daha da zenginleşmesini sağlamıştır. H-art Collective, bu alanda icra edilecek özgün çalışmaların ve deneysel yaklaşımların peşinde. Kollektif, yeni fotoğrafçılarla büyümeyi hedefleyerek, mobil sokak fotoğrafçılığı alanında yenilikçi çalışmalara imza atmayı ve bu deneyimleri diğer fotoğrafçılarla paylaşmayı amaçlamakta.

Yorumlar