Bağlantıda kalın

Genel

Hükümet Kadın

Tür: Komedi
Yönetmen ve Senaryo:  Sermiyan Midyat
Oyuncular: Demet Akbağ, Cezmi Baskın, Sermiyan Midyat,  Bülent Çolak, Burcu Gönder, Ercan Kesal, Ayberk Atilla, Rıza Akın, Mahir İpek

8 Çocuklu Midyatlı sıradan bir kadın olan Xate’nin komşularından tek farkı, kocasının Midyat Belediye Başkanı olmasıydı. Birgün, başına gelenler onun da Midyatlılar’ın da hayatını değiştirir, okuma yazması olmayan Xate Midyat Belediye Başkanı olur. Mutfak işlerine girişir gibi giriştiği devlet işlerinde çocuklarının kendi aralarındaki çocukça rekabeti Midyat halkına kahkahalar attıran maceralara neden olur. Ama hiçbir şey Xate’yi yolundan döndürmez.

Hükümet gibi kadın Xate, işleri elinin hamuru ile çözmenin yolunu her seferinde bulur. Midyat’ta henüz kimse farkında olmasa da sadece onun için değil tüm ülke için hayat eskisi gibi değildi aslında. Ama en azından Midyat’ın değişimine giden yol, kahkahalarla dolu…  Filmin senaryo yazarı ve yönetmeni Sermiyan Midyat da aynı zamanda filmin oyuncularından biri. Demet Akbağ, yedi oğlu ve bir kızı  ile kendini Belediye Başkanı olarak bulan Xate karakteri ile sinema perdesinde yine unutulmayacak bir karakter yaratıyor ve seyirciye yine neşe dolu bir film vaadediyor.

Yorumlar