Bağlantıda kalın

Genel

İkametgâh Kadıköy 2

“Bağımsız ve Birlikte” sloganıyla yola çıkan Kadıköylü galeriler, sanat inisiyatifleri ve tasarım mekânları, “İkametgâh Kadıköy” etkinlikler dizisinin ikincisini, 7 Kasım-9 Aralık 2012 tarihleri arasında gerçekleştiriyor. İlkinde Anadolu Yakası’ndaki üretimi ve paylaşımı çıkış noktası olarak alan etkinlik, bu yıl içine yeni mekânları, Kadıköy’de üreten sanatçıların yanısıra Avrupa yakasından ve yurt dışından katılan sanatçıları da katarak genişliyor.

Hiyerarşik bir örgütlenme modeli yerine, katılan her mekanın ve her sanatçının kendi özgünlüğü ve bağımsızlığını koruyarak birlikte hareket etme ve paylaşma modelini benimsiyor.

Sanatçılar kavramsal ve biçimsel bir çerçevenin içine girmeden resim, heykel, video, illüstrasyon, fotoğraf, yerleştirme, tasarım, karikatür gibi farklı disiplinlerdeki çalışmalarını 12 ayrı mekanda sergileyecekler. Sergilerin yanısıra çeşitli performanslar, konserler, workshoplar, sanatçı konuşmaları, çocuklarla yapılacak çalışmalarla paneller ve söyleşilerle de izleyicilerle buluşulacak.

7 Kasım-9 Aralık 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan İkametgâh Kadıköy, Asfalt Art Gallery, Barış Manço Kültür Merkezi (HUSH), Burg Giebichenstein University of Art & Design, Dunia, Görsel İletişim Teknesi (GİT), İstanbul Hatırası Fotoğraf Merkezi, KargART, Halka Sanat Projesi, Kabine Nadire, Sanat Bahane, Tasarım Parkı ve Zelazo sanat alanlarında tüm sanatseverlerin paylaşımına açık.

İkametgâh Kadıköy kapsamında açılacak olan sergi, etkinlik ve mekan bilgilerini yine bu sayfalardan takip edebileceksiniz:

{tab=ASFALT}

ASFALT Art Gallery

7 Kasım 2012 – Karma Sergi

Sergiye Katılan Sanatçılar: Ayşe Yaltırım, Beyza Boynudelik,Ergin Asyalı, Fulya Çetin, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Lebriz Rona, Melike Kılıç, Murat Germen, Nazan Azeri, Nevhiz Tanyeli, Nur Koçak, SerkanYüksel, Tomur Atagök

Söyleşi Tarihi: 10 Kasım 2012, 14:30
Söyleşi Konusu:Kadıköy Karşı mıdır?
Söyleşi Konuğu: Ayşegül Sönmez


Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Maroon[Mekanlar]

{tab=HUSH}

Hombre SUK & Sonderskooler

Sonderskooler – Kaligrafi Performansı – 17 Kasım, Cumartesi, 13:00 – 19:00 / Hush Hostel Moda

Hombre SUK – Graffiti Performansı – 17 Kasım, Cumartesi, 13:00 – 19:00 / Hush Hostel Lounge


Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Maroon[Mekanlar]

{/tabs}

Yorumlar