Bağlantıda kalın

İpek Mursaloğlu: Bellek

İpek Mursaloğlu’nun ‘Bellek‘ isimli kişisel sergisi 21Mayıs – 31 Mayıs 2013 tarihleri arasında Galeri Espas’ta görülebilir.

Sergi Tanıtımından:

Geçmişin şimdikiyle birlikte geleceğe köprü oluşturması, sanatçının çalışmalarında irdelemek istediği konuyu oluşturur. Bellek, kişinin kendi öz bilgisine yaklaştığı bilgiler topluluğudur. Kişinin kendi varlığını tanıması ve tüm hayatı boyunca edindiği deneyimlerini, belleğinde sakladığı anılarını, yakalamaya çalışması sanatçının irdelediği başlıca olgudur.

Bildiklerinin değil, bilmediklerinin peşinde olan bir sanatı gözler önüne seren Mursaloğlu, şehirleri karamsar yüzlerinden kurtarıp, renklere boğarak düşlerin şehirlerini kurgular adeta. Kalabalığın yalnızlığına şehir insanının huzursuzluğuna karşı bir duruştur resimlerinde ki salt anlatım. Dominant renklerin baskınlığıyla tinsel bir yolculuk, bir kaos ortamının toplumsal çıkmazı, sanatçının resimleriyle ışık arar. Sanatçı paletinin renk tuşeleriyle günümüz insanına bugünü sorgulatır ve belleğimizin kapısını aralar…

Şehrin rengini tuvallerde keşfeden sanatçı İpek Mursaloğlu’nun yeni sergisi ‘Bellek’ 21 Mayıs – 31 Mayıs tarihleri arasında Galeri Espas’ ta Pazar hariç her gün ziyaret edilebilir.

İpek Mursaloğlu, 1970 yılında Antakya Hatay’da doğdu. Günümüze kadar yaklaşık 14 kişisel ve karma sergiye katıldı. 2002’de kendi atölyesini kurdu. Mursaloğlu, 2009 yılında Paris Kültür Merkezi’nde, Paris sergisini açarak Uluslararası platformda ismini duyurur.

Sergi Mekanı: Galeri Espas | Maroon
Hüsrev Gerede Cad. Fırın Sok. No: 4/1 Teşvikiye, İstanbul

Yorumlar