Mobil

“iPhone için Gmail” yenilendi

Gmail for iPhone

Google, iPhone için yeniden dizayn edilen Gmail uygulamasının yeni versiyonunu kullanıcıları ile paylaştı. Daha sade bir arayüzün kullanılması, fonksiyonlar arası geçişin daha akıcı hale gelmesi yapılan önemli iyileştirmeler arasında.

Bununla birlikte, Google iPhone Gmail uygulamasında, ‘Gelen Kutusu’ sekmesine bir yenilik daha getirdi. Mail gönderim iptali (undo send) seçeneği ile yanlışlıkla gönderdiğiniz bir e-maili geri alabiliyorsunuz. Bunun için tıpkı masaüstü uygulamasındaki gibi ekranda beliren “geri al” seçeneğini takip etmek yeterli.

Ek olarak yazılan kelimeler için de Google Calls’tan daha hızlı düzeltme önerileri getirilen uygulamada, sabitlenmiş bir de kısayol bulunuyor. Buna göre, maillerinizi rahatlıkla arşivleyebiliyor ya da silebiliyorsunuz.

Google’ın iPhone Gmail uygulaması için yaptığı diğer bir güncelleme ise; içeriğine takvim görünümü ve açık hava görseli de eklenen Google Calendar uygulaması(takvim uygulaması). Uygulama iPhone’un Spotlight Search özelliği ile uyumlu hale getirildi. Bu sayede kişisel notlarınıza daha kolay ulaşabileceksiniz. Eski Gmail uygulaması tüm postaların senkronizasyonunu sağlamıyordu. Dolayısıyla, iş hesaplarınız ve şahsi hesaplarınız arasında geçişi kendiniz yapmanız gerekiyordu. Gmail kullananlar yenilenen uygulama ile eski uygulama arasındaki göz ardı edilemez farkı görecek.

Güncellenen bu uygulamanın henüz bir iPad versiyonu yok. Bu nedenle, iPad kullanıcılarının başka bir takvim uygulaması kullanmaları ya da notlarını kaçırmamak için sürekli telefonları ile bağlantı halinde olmaları gerekecek.

Yorumlar

Bir yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı
ataşehir escort