Güncel

İrfan Değirmenci’den İLEF’e dayanışma ziyareti

İrfan Değirmenci

‘Hayır’ oyunu açıkladığı için işten atılan İrfan Değirmenci, ihraç edilen akademisyenlere destek için Ankara Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Başkanlık referandumunda ‘hayır’ diyeceğini açıkladığı için Doğan Medya tarafından Kanal D’deki işine son verilen gazeteci İrfan Değirmenci Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne (İLEF) ziyarette bulundu.

İLEF mezunu olan Değirmenci kantinde öğrencilerle buluştu ve ihraç edilen akademisyenlere destek mesajı gönderdi. Değirmenci, okul kantininde bir sandalye üzerine çıkarak gerçekleştirdiği sohbette “Ben artık işsiz bir gazeteciyim ve ilk iş iletişim fakültesine geldim, burada onuruyla çalışmaya devam eden akademisyenleri ve öğrencileri görmek için. Görevinden edilen tüm hocalara benden selam olsun. Sokakta ders verseler biz yine gelip dinleriz” diye konuştu.

‘DOĞAN HOLDİNG BANA DAVA AÇACAK’

Doğan Holding’in kendisine tazminat istemiyle karşı dava açmaya hazırlandığını söyleyen Değirmenci, “Hayatımı sürdürmek zorundayım, ayıp değil, ticaretten hiç anlamıyorum ama gerekirse bir tezgah verirlerse bir şeyler satabilirim” dedi.

Yeni kitabını ve kitabın karakterlerini anlatan Değirmenci Halk TV ya da başka bir kanala gitmeme kararına ilişkin ise, “Oraya gidip vakti zamanın popüler televizyon sunucusu geldi. Bir yerde bana açın mı diyeyim? Yaşar Kemal Çukurova’da röportajlar yaparak başlamıştı, hep örnek alırım kendime. Ben de bu toprakların romanını yazmak istiyorum” açıklamasında bulundu.

Evrensel

Yorumlar

Bir yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı
ataşehir escort