Bağlantıda kalın

İstanbul Modern

İstanbul Modern Sanat Müzesi, Türkiye`nin sanatsal yaratıcılığını kitlelere ulaştırmayı ve kültürel kimliğini uluslararası sanat ortamıyla paylaşmayı amaçlayarak, disiplinlerarası etkinliklere ev sahipliği yapan bir müze.

Modern ve çağdaş sanat alanlarındaki üretimleri uluslararası bir yönelimle koleksiyonunda topluyor, sergileyerek ve belgeleyerek sanatseverlerin erişimine sunuyor.

Türkiye`de modern ve çağdaş sanat sergileri düzenleyen ilk özel müze olarak, 2004 yılında, İstanbul Boğazı`nın kıyısında, 8.000 metrekarelik bir alanda kurulmuş.

Bünyesinde barındırdığı süreli ve sürekli sergi salonları, fotoğraf galerisi, video, eğitim ve sosyal programları, kütüphane, sinema, kafe ve tasarım mağazası ile çok yönlü bir hizmet alanı sunuyor.

Müzenin koleksiyonları, sergileri ve eğitim programları, her toplumsal kesimden ziyaretçiye sanatı sevdirmeyi ve onların etkin biçimde sanata katılımlarını sağlamayı hedefliyor.

İnteraktif etkinlikler müzede başlıca ilgi alanı. Sürekli ve süreli sergi salonları, fotoğraf bölümü, yeni medya alanı, video bölümü, kütüphanesi, sineması, eğitim bölümü, yaz okulu, mağazası, kafeteryasıyla birlikte yaratmaya ve üretmeye çağıran İstanbul Modern, izleyicilerle ortak bir enerji oluşturarak, gündelik yaşamla kültürün buluştuğu çok boyutlu bir müze olmuş.

İstanbul Modern, sadece sanat yapıtlarını sergilemekle kalmamış, bir sanat eğitim kurumu haline de gelmiştir. Çocukların ve gençlerin görsel sanatlar alanında eğitilmesi amacıyla müze içinde ve dışında programlar yürütülmektedir.

Adres: Meclis-i Mebusan Cad.Liman İşletmeleri Antrepo Karaköy Beyoğlu / İstanbul / Türkiye


Daha Büyük Görüntüle

Yorumlar