Bağlantıda kalın

Genel

Jeanne d'Arc'ın Öteki Ölümü

3Mota oyuncularının modern insanın Jeanne d’Arc’ını anlattıkları oyunu, Sahne 3’te sahneleniyor.

Geçen sezon Jeanne d’Arc’ın Öteki Ölümü oyununda sergilediği performansla Direklerarası Seyirci Ödülü’nü alan 3Mota oyuncuları, sezona bu ödüllü oyun ile başladı.

2013–2014 sezonunda üç oyun ile seyirci karşısına çıkan 3Mota oyuncuları önceliği, geçen yılki ilk sezonunda sıra dışı sahneleme anlayışı ile farklılık yaratarak 3Mota oyuncularına Direklerarası Seyirci Ödülleri–Özel Jüri Ödülü’nü getiren Stefan Tsanev’in Jeanne d’Arc’ın Öteki Ölümü adlı oyununa verdi.

İster Tanrı insanı yaratmış olsun, ister insan Tanrı’yı, bugün;
Tanrı da, insan da, insana inanmak zorunda…

Yönetmenliğini Ümit Çırak’ın yaptığı Stefan Tsanev’in kaleme aldığı Jeanne d’Arc’ın Öteki Ölümü adlı oyunu bu sezonun açılış oyunu olarak sergilenecek.

Fransız halk kahramanı Jeanne d’Arc’ın hikayesine farklı bir açıdan bakan oyun; bir taraftan Ortaçağ Avrupası’ndaki sorunları göz önüne sererken, esas olarak günümüz dünyasına, güncel politikalara ve çarpıklıklara parmak basıyor.

3Mota Oyuncuları; Ayşegül Aydın, Ümit Çırak ve Tolga Çıklaçiftçi’nin rol aldığı oyun, güncellenmiş ve düzenlenmiş son haliyle seyirci ile buluşuyor.

Oyunun yardımcı yönetmenliği Çağatay Çatal, müzik çalışmaları Pınar Dikbaş, kostüm tasarım ve uygulaması Mehmet Ali Zeren, dekor tasarım ve uygulaması ise Barış Dinçel tarafından yapıldı.

Yazan: Stefan Tsanev
Çeviren: Hüseyin Mevsim
Yönetmen: Ümit Çırak
Yardımcı Yönetmen: Çağatay Çatal
Sahne Tasarım ve Uygulama: Barış Dinçel
Kostüm Tasarım ve Uygulama: Mehmet Ali Zeren
Müzik Tasarım ve Araştırma: Pınar Dikbaş
Oynayanlar: Ayşegül Aydın, Ümit Çırak, Tolga Çıklaçiftçi

Sahne: Sahne 3
Adres: Halaskargazi Cad. Sebat Apt. No:74 Kat:5 Daire:9 Osmanbey ŞİŞLİ / İstanbul

Yorumlar