Bağlantıda kalın

Konser

John Scofield İKSV Salon'da

Günümüzün en etkili caz gitaristlerinden John Scofield 13 Kasım Çarşamba ve 14 Kasım Perşembe akşamları İKSV Salon’da…

Amerikalı caz gitaristi ve besteci John Scofield, The John Scofield Uberjam Band adlı grubuyla 13 Kasım Çarşamba ve 14 Kasım Perşembe akşamları 21.30’da Salon’da olacak. Modern caz gitaristleri arasında Pat Metheny ve Bill Frisell ile birlikte Üç Büyükler’den biri olarak gösterilen Scofield’ın 30’un üzerinde albümde imzası bulunuyor.

Son albümü Überjam Deux geçtiğimiz günlerde yayımlandı. Berklee College of Music’de eğitim gören Scofield, müziğinde R&B, funk, blues, soul gibi modern öğelere yer veriyor.

İlk albümünü 1977’de yayımlayan John Scofield, bugüne kadar Miles Davis, Chet Baker, Herbie Hancock, Billy Cobham ve Jack DeJohnette gibi isimlerle çalıştı. 1982 yılından itibaren 3,5 yıl birlikte çalıştığı Miles Davis’in, Star People, You’re Under Arrest ve Decoy albümlerine gitarist olarak katkıda bulundu.

Scofield, Fransa Kültür Bakanlığı tarafından Nisan 2010’da sanat ve edebiyatın yükselişine katkıda bulunanlara verilen Officier dans l’Ordre des Arts et Lettres nişanına layık görüldü. Scofield halen New York Üniversitesi’nde Caz Departmanında öğretim üyesi. The John Scofield Überjam Band konserinin biletleri Biletix gişelerinden, ayrıca İKSV Salon gişesinden hizmet bedelsiz olarak temin edilebilecek.

Etkinlik : Konser
Tarih     : 13 Kasım 2013 ve 14 Kasım 2013
Mekan   : Salon İKSV
Adres    : Emekyemez Mh., Şişhane Sk No:5, Şişhane – İstanbul

Yorumlar