Bağlantıda kalın

Kaan Kızılgün, İskelealtı

Kaan Kızılgün’ün İskelealtı isimli ilk profesyonel sergisi 13 Şubat-6 Mart 2013 tarihleri arasında Galeri/MİZ’de görülebilir…

Ahşap ve tual üzerine yağlıboya ve karışık teknik ve serigrafik baskı ile çalışan Kızılgün; çocukluğunun deniz kentlerinde geçmesi nedeniyle denizin her zaman ilgisini çektiğini vurguluyor. Sanatçı, çocukluktan ilk gençlik yıllarına geçerken aslında ilgisini çekenin deniz üzerindeki yansımalar olduğunu ayrımsadığını belirterek iskelelere duyduğu ilginin kökenini açıklığa kavuşturuyor.

Çocukluğunun ahşap iskelelerinin gün geçtikçe yok olmasının hüznünü duyumsayan Kaan Kızılgün, bu nedenle, iskeleleri sanatı aracılığıyla kalıcı kılma arzusunu dile getiriyor. Yaşamının formasyon yıllarına damgasını vurmuş olan iskeleler, sanatçının yaşam yolculuğundaki yerleri sergideki çalışmalarına yansıyor.

Sanatçı Hakkında:

1987 tarihinde İstanbul’da doğdu. Pamukkale Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 2008 yılında mezun olduktan sonra sanata yöneldi. Aynı yıl Yeditepe Üniversitesi Plastik Sanatlar Bölümü’nü tam burslu kazanıp yine aynı üniversitenin Grafik Tasarım Bölümü’nde tam burslu olarak çift ana dal yapmaya hak kazandı. 2012’de İstanbul Kültür Üniversitesi’nde düzenlenen “Gerçekle Çizgi Arasında” adlı karma sergiye katıldı. 2013 yılında her iki bölümden mezun olan Kızılgün, yaşamını ve çalışmalarını Şile’de sürdürmektedir.

Yorumlar