Bağlantıda kalın

Karma Sergi: YAZ-dık

Yaz geldi işte…. Enseyi öpüveren ılıklığın, uçuşan perdelerin, balkondan sılayıveren patlıcanların, çıtırdayan ve sararan otların mevsimi… Çatlayan eriklerin ve terleyen üzümlerin sonsuz maviliğin…Ey Sanata çok yakışan Yaz! Geçip gitmesi de hızlı oluveren, sonbahara onlarca imgeyi devreden yaz…

Yazıya ve çiziye en çok yakışan sarı sıcak… Yaz hasat mevsimidir. Bütün yıla yayılan emeğin, didinmelerin ve sızıveren tuzlu terin lekeye dönüştüğü havuzdur aynı zamanda.

İki sanatçının çantalarını sırtlayıp farklı malzemelerle yola çıktıkları  arkadaşlıklarının yol izleridir YAZ – dık… Lirik resmin usta fırçası Adil Salih ve heykelin genç yontucusu Hakan Karakaya farklı malzemeleri ve dokunuşları ortak bir ESPAS’ ta bir araya getiriyor.

Boyadaki hacim ile hacimdeki lekeyi aynı mekana serpiyorlar yazın umut veren enerjisiyle… Adil Salih’in yüzey üzerinde dağılıveren şiirsel mavi ve kırmızıları, Hakan Karakaya’nın ahşaba dolanan kıvrımları ve atılan çentiklerin müzikal tınısı oluveriyor aniden.. Boyanın yükseliveren hacimselliği yontunun dalgalanan  lekesiyle öpüşüyor temmuzun sıcağında.

Adil Salih ve Hakan Karakaya‘nın YAZ-dık isimli ortak sergisi 10 Temmuz’dan itibaren 15 gün boyunca Pazar hariç hergün Galeri Espas’ta görülebilir.

“Sanatcıyla sanatçı hikayesi at başı yarışır”
Gombrich

Yazan: Ali Şimşek

Yorumlar