Bağlantıda kalın

Genel

Kedi'de Yaratıcı Yazarlık Atölyesi

Kedi Kitabevi, 2010 yılının Aralık ayında İzmir Karşıyaka’nın sessiz ve sakin Bostanlısında, sayıları giderek azalan bağımsız kitabevlerinden biri olarak faaliyete geçti. Daha ilk yılında farklı işlere imza atarak, şehrin karşı kıyısından sesini duyurdu.

Üçüncü yılına giren “Yaratıcı Yazarlık Atölyesi” de bu seslerden birisi. Atölye, Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Dramatik Yazarlık Ana Sanat Dalı mezunu, uzman Betül Yılmaz‘ın liderliğinde, yazma eyleminin temel kurallarının, kurgunun, dilin, öykü ve romanın derin sularında gezmekle kalmayıp yepyeni bir dünyayı katılımcıların önüne sermeyi amaç ediniyor.

Yılmaz, bu amaçla  28 Eylül 2013 cumartesi günü Kedi Kitabevi’nde “Yaratıcı Yazarlık Atölyelerinin Yazma Eylemine Katkısı ve Atölye Çalışmalarında İzlenmesi Gereken Yöntemler”  başlığı altında bir söyleşi gerçekleştirdi.

Betül Yılmaz, atölyede bile olsa aslında yazmanın bireysel  çalışma olduğunu unutmadan faaliyet gösterdiklerini, yazmaktan ve okumaktan keyif alan çalışma yaptıklarını ve bugüne kadar olumlu tepkilerle karşılaştıklarını, yazmanın kuralları bilinmeden o kuralların değiştirilemeyeceğini, atölyelerde verilen yazarlık eğitiminin eskilerin usta-çırak ilişkisine karşılık geldiğini  söyledi.

Kedi Kitabevi Yaratıcı Yazarlık Atölyesi, 5 Ekimden itibaren her haftasonu cumartesi günleri akşamüstü 18:00-20:00 arasında sınırlı sayıda katılım ile gerçekleştirilecek.

Adres: Kedi Kitabevi, 1799 S. No:10/1-B Bostanlı-Karşıyaka-İzmir

İletişim: Ahmet Bakkal – 0(232) 336 72 27 – info@kedikitabevi.com

Yorumlar