Güncel

Kemal Gün açlık grevini sonlandırdı

kemal-gün

Tunceli/Dersim Vali Yardımcısı ve aynı zamanda Belediye Başkan Vekili Hasan Çiçek, 90 gündür Dersim Çet Deresi’ne yapılan hava saldırısında yaşamını yitiren DHKC’li oğlu Murat Gün’ün cenazesini alabilmek için açlık grevinde olan Kemal Gün’e zabıtalarla haber göndererek oğlunun kemiklerinin Dersim Belediyesi’nde olduğunu söyledi. Haberi alan Kemal Gün, Seyit Rıza Meydanı’nda yaptığı açıklamayla açlık grevini sonlandırdı.

70 yaşındaki Kemal Gün kendisine söz verilmesine rağmen bir haftadır kargoya verilmiş oğlunun kemiklerini bekliyordu. Vali, kemiklerin Dersim’e gömülmesine izin verilmeyeceğini Erzurum’a gömmek şartıyla kemiklerin verileceğini söylemişti. Valinin Kemal Gün ile görüşme isteği olmuştu fakat Gün’ün avukatları sağlık sorunları nedeniyle kendisinin görüşmeye gelemeyeceğini ifade etmişlerdi.

Kemal Gün’ün avukatı Engin Gökoğlu ve kızı Beyhan Gün Valilik ile kemiklerin Dersim’e gömülmesi konusunda bir dizi görüşme gerçekleştirmişti. Görüşme sonucunda kemiklerin Dersim Hozat’a gömülmesine izin verildi.

Yorumlar

Bir yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı
ataşehir escort