Bağlantıda kalın

Kısa Film: Paradoks ve Empati

Filmin yönetmeni Mehmet Okan Sungur, bu filmi çekmelerindeki amacın günümüzde kadına şiddet olaylarının oldukca yoğunlaşması ve kadın haklarının çiğnenmesi olduğunu belirtiyor. Ekip olarak projeyi ödev amacından daha çok kendi toplumsal sorunları olarak benimseyerek oluşturmuşlar ve çekmişler.

Kadına şiddet sorununun temelinin eğitimsizlikten ve bilgisizlikten değil daha çocuk yaşta aile ve çevresinin etkileri üzerine doğduğunu düşünmekteler. Bu yüzden senaryolarında bir öğretim görevlisini baz almışlar. Ve bundan yola çıkarak da bu filmi çekmişler:

Kadına şiddet günümüz toplumunun önemli sorunlarından biri haline gelmiştir. Bu sorun sadece eğitimsizlikten değil toplumun genel yapısı haline gelmiş bir paradokstur. Biz Aydın Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü öğrencileri olarak bu konuya olan tepkimizi bir film çekerek göstermiş bulunmaktayız.

{youtube}qqYGUawhLaI{/youtube}

{tab=Konusu}

Ali bir üniversitede öğretim görevlisidir. Genç yaşta evlenmiş ve çocuk sahibi olmuştur. Aynı üniversitede birlikte çalıştığı başka bir öğretim görevlisine ilgi duymaktadır. Ancak evli olduğu için eli kolu bağlıdır ve bunun dışa vurumu karısına olacaktır.

{tab=Künye}

Yönetmen:
Mehmet Okan Sungur

Oyuncular:
Ozan Efeoğlu
Begüm Atar
Serap Akçay
Erbey Çolak
Kaan Akıncı

Kamera:
Mehmet Okan Sungur
Şeyma Mavi

Kurgu ve Montaj:
Ozan Efeoğlu

Senaryo:
Ozan Efeoğlu

{/tabs}

Yorumlar