Bağlantıda kalın

Konser: Bilal Karaman & Güler Tuncer

Bilal Karaman gitar çalmaya 11 yaşında abisi Selçuk Karaman ile birlikte başladı. 2011 yılında yayınlanan ilk solo albümü Bahane Türkiye’de en sevilen Caz albümlerinden biri oldu. 2012 yılında Türkiye’nin ilk ve halen tek Sanal Gitar Akademisini kurdu, bütün gitar öğrencileri için Türkçe ve ücretsiz kaynak yarattı.

Yine 2012 yılında Amerikan ‘Guitar Player’ dergisinde yeni, öne çıkan dört gitaristten biri olarak gösterildi, verdiği röportaj dergide yayınlandı.2013 yılında ikinci solo albüm Patika çıktı. Bugüne kadar Ricky Ford, Lawrence Butch Morris, Marcus Miller, Pierre Blanchard, Lars Danielsson gibi Dünya Jazz sahnelerinde prestij sahibi müzisyenlerle beraber çalışma fırsatı yakaladı.

Güler Tuncer 18 yaşında sahne hayatına başladı. Kıbrıs’ta oyunculuk eğitimi aldığı sırada birçok müzisyenle birlikte sahne aldı. 2007’den itibaren başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin çeşitli yerlerinde müzik yapmaya devam etti. Sibel Köse ve Elif Çağlar ile jazz vokal çalışmaları yaptı. Aynı zamanda Aşkın Nur Yengi ve Levent Yüksel gibi isimlere vokal yapmaktadır.

Tarih: 12 Şubat 2015
Yer: Kumbara Kafe – İstiklal Cad. Katip Mustafa Çelebi Mah. Küçükparmakkapı Sk. No:9/2, Istanbul

Yorumlar