Bağlantıda kalın

Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi

Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi, Avrupa Yakası’nın tek opera binası olma özelliğini taşımakta olup, 10 bin m2 alana kurulmuş olan 250 kişilik açıkhava oditoryumu, 1000 kişi kapasiteli salonu, 300 m2 sahne ile 65 m2 döner sahnesi, orkestra çukuru ve 6 adet kulisi bulunmakta. 2013 yılında, Bakırköy Belediyesi tarafından inşa edilmiştir. Engellilere yönelik yapısı ve uygulamaları vesilesiyle ödülü bulunmakta olan merkezin giriş katında, mesai saatleri arasında ziyaret edilebilecek Leyla Gencer Anı Evi oluşturulmuştur.

Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi - Gündüz - BinaLeyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi, uluslararası bir kültür-sanat merkezi ve buluşma noktası olarak tasarlanmış. Bakırköy özelinde tüm İstanbullu sanatseverlere kaliteli ve multikültürel bir hizmet anlayışı hedeflemekte.

Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde opera, müzikal, çocuk müzikalleri, resitaller, performans sanatları, festivaller ve müziğin hemen her dalındaki seçkin, kaliteli örnekler sergilenmesi hedeflenmekte.

Merkez, İstanbul’un dünyaya açılan penceresi olarak, gerek ulusal gerekse uluslararası sanatçıların ve toplulukların etkinlikleriyle ismine yaraşır bir sanat mabedi olma yolunda önemli adımlar atmayı gaye edinmiş.

Adres: Osmaniye Mahallesi İncirli Yolu Sokak No: 27/31 34146 Bakırköy/İstanbul
Telefon: 0212 572 2070

Yorumlar