Bağlantıda kalın

Merih Yıldız, Kentin Tanığı

Şehrin senfonisini, tuvallerde vücut bulduran sanatçı Merih Yıldız’ın ilk kişisel sergisi “Kentin Tanığı” 7 Mayıs – 19 Mayıs tarihleri arasında Galeri Espas‘ta görülebilir.

Yaşantısının içinde var olan lirizmi somutlaştıran sanatıyla ismini var etmiş, kentin ruhundan enstantaneler damıtarak, izleyicinin içsel derinliklerine ulaşabilmeyi başarmış genç bir sanatçı…

Onun tuvallerinde can bulan aşk şiirsel bir aşk. Aşık olduğunu zannettiğin değil, kendini aşkın ortasında zannettiğin bir aşk. Seyirciyi kendine dahil etmeyen fakat kendi hikayesini hatırlatan, kendi iç hesaplaşmalarıyla seyirciye günü sorgulattıran çalışmalarıyla varlığını hissettirir. Yoğun çizgiselliğinin sürekli daha iyiye gitme arzusu, bu günü resimliyor ve İstanbul’u belgeliyor.

Merih Yıldız:

1979 yılında İzmit’te doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünden mezun olan Yıldız’a eğitim hayatı boyunca, Prof. Mehmet Mahir, Prof. Cahit Arel ve Prof. Şükrü Aysan gibi önemli isimler hocalık yaptı. Çeşitli karma sergilere ve yarışmalara katıldı. Çalışmaları halen İstanbul’da devam etmektedir.

Sergi Mekanı: Galeri Espas | Maroon

Yorumlar