Bağlantıda kalın

Mert Özgen: No.5 Sergisi

Mert Özgen‘in yağlıboya ve desenlerden oluşan, farklı kadınlara ait hikayelerden esinlenerek yarattığı “No.5” adlı kişisel sergisi 4 Aralık 2014 – 2 Ocak 2015 tarihleri arasında Galeri/Miz’de görülebilir.

Sergi Hakkında:

Beyazlığın içinde biraz moda, biraz opera… Mert Özgen, Puccini’nin, Donizetti’nin ve Verdi’nin operalarından, Carmen’den, Norma’dan esinlenerek yorumladığı kadınlığa ait hikayeleri çağın en etkin moda ikonuyla birleştirip, kurguladığı portrelerle izleyiciyi kendi sahnesine davet etmektedir. Güzellik ve huzursuzluk, durağanlık ve yoğunluk zıtlıklarını kendine has diliyle resmeden Özgen, sahnede ve kamera önünde “nesneleşen” kadın figürlerini hikayeleriyle ve duygularıyla ele alıp, kadının gücünü, kırılganlığını, dinginliğini ve aşkınlığını anlatmayı amaçlıyor.

Mert Özgen, 1988 doğumlu Mert Özgen Mimar Sinan Üniversitesi, Resim Bölümü, Neş’e Erdok ve Nedret Sekban Atölyesi’nden 2012 yılında mezun oldu. 2008-2009 yıllarında Erasmus bursuyla İtalya’daki Accademia di Belle Art di Bologna’da sanat öğrencisi olarak bulundu. İstanbul Bilgi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Kültürel İncelemeler Yüksek Lisans Programı’nda eğitimine devam etmekte olan sanatçı, İstanbul ve İtalya’da fuarlara ve karma sergilere de katılmaktadır.

Adres: Galeri/Miz, Hüsrev Gerede Cad. Deniz Apt. No:64 Teşvikiye, İstanbul

Yorumlar